Merzļikins pēcspēles metienos nomaina Korpisalo, bet piedzīvo zaudējumu

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: Reuters/ScanPix

Latviešu hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins naktī uz pirmdienu (pēc Latvijas laika) piedalījās Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, dodoties laukumā pēcspēles metienu sērijā.

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda savā laukumā ar rezultātu 2:3 (2:0, 0:0, 0:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Čikāgas "Blackhawks" vienībai.

Šī bija jau 10. spēle pēc kārtas, kurā "Blue Jackets" izcīnīja vismaz punktu. Šajā nogrieznī Kolumbusa izcīnījusi 6 uzvaras, 3 reizes zaudējusi papildlaikā un arī vienreiz "bullīšos".

"Blue Jacekts" vadošais vārtsargs soms Jonass Korpisalo šajā mačā atvairīja 28 pretinieku metienus. "Bullīšu" sērijā pēc pretinieku pirmā metiena, kuru Džonatans Teivss realizēja, Korpisalo sajuta sāpes kājā un laukumu atstāja.

Vietu mājinieku vārtos ieņēma Merzļikins, kuram uzreiz pretī stājās viens no pasaulē labākajiem nūjas pārvaldīšanas tehnikas meistariem Patriks Keins. Viņš veica pārliecinošas darbības un raidīja ripu latvieša sargātajos vārtos.

Keina metiens kļuva par uzvaru nesošo, jo nākamajā piegājienā "bullīti" nerealizēja "Blue Jackets" uzbrucējs Neitans Gerbe. Pēc viņa metiena ripa trāpīja pa vārtu stabu.

"Blue Jacekts" pēc pirmā perioda ieguva 2:0 vadību, pateicoties Railija Neša un Pjēra Luka Dibuā precīzajiem metieniem, bet "Blackhawks" neizšķirtu panāca vien divas minūtes pirms mača pamatlaika beigām.

Čikāgas kluba rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Dilans Stroums un Ēriks Gustafsons, bet vārtsargs Robins Lēners atvairīja 31 metienu.