Merzļikins gada pēdējā dienā izcīna karjeras pirmo uzvaru NHL

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: @monstershockey/Twitter

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien izcīnīja savu karjerā pirmo uzvaru Nacionālajā hokeja līgā (NHL), tiekot atzīts par mača otru spožāko zvaigzni.

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) pārspēja Floridas "Panthers", kuras vārtos bija bijušais mājinieku vārtsargs Sergejs Bobrovskis.

Šonedēļ "Blue Jackets" traumēto spēlētāju sarakstam pievienojās pirmā vārtsarga vietu izkarojušais Jonass Korpisalo. Viņam tika veikta ceļgala operācija, kā rezultātā soms nevarēs spēlēt aptuveni 4-6 nedēļas.

Korpisalo vietu līdz traumas sadziedēšanai jāieņem Merzļikinam, kurš līdzšinējās desmit NHL spēlēs nebija svinējis nevienu uzvaru, bet no Amerikas Hokeja līgas (AHL) kā otrais vārtsargs tika izsaukts vēl viens latvietis Matīss Kivlenieks.

"Blue Jackets" komandā ar "hat-trick" izcēlās Džeks Verenskis, kurš kļuva par pirmo vienības trīs vārtu guvušo aizsargu kopš 2006.gada. Vēl viens precīzs metiens Būnam Dženeram.

Merzļikins vienīgo reizi pārspēts tika otrā perioda ceturtajā minūtē, kad Koltons Skeviūrs, latviešu vārtsargam neredzot ripu, pielaboja metienu no zilās līnijas.

Merzļikins šajā duelī atvairīja 36 no 37 pretinieku mestajām ripām un tika atzīts par spēles otro zvaigzni, bet mača labākā spēlētāja tituls tika Verenskim. Otrā laukuma galā Bobrovskim atvairīti 24 metieni.

"Blue Jackets" ar 44 punktiem 40 spēlēs ieņem desmito vietu Austrumu konferencē, bet "Panthers" ar 45 pounktiem 39 cīņās ir pozīciju augstāk.

Kolumbusas vienība nākamo spēli aizvadīs ceturtdien, kad viesosies pie Stenlija kausa finālistes Bostonas "Bruins".