Neretnieks kvalificējas olimpiskajām spēlēm jāšanas sportā

LETA
Kristaps Neretnieks
Kristaps Neretnieks Foto: Elena Zobova

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks pirmdien publicētajā Starptautiskās Jāšanas sporta federācijas (FEI) olimpiskajā reitingā C grupā joprojām ieņēma pirmo vietu un kvalificējās 2020.gada olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Neretnieks ar zirgu "Moon Ray" ir stabilā līderpozīcijā olimpiskās kvalifikācijas C grupā.

Latvijas sportists saglabāja vadību ar 895 punktiem, bet otro ceļazīmi uz Tokiju no C grupas, kurā tika vērtēti Centrālās un Austrumeiropas, kā arī Centrālāzijas valstu jātnieki, izcīnīja polis Voičeks Voičaņecs ar "Chintablue", kurš ar 772 punktiem sīvā cīņā apsteidza Turcijas sportistu Omērs Karaevli ar zirgu "Cheston De La Pomme D'or Z", kurš sakrāja 695 punktus.

"FEI šodien publicēja olimpisko rangu Nr. 12, un tagad tas ir oficiāli - mums ir biļete uz Tokiju 2020," pirmdien vēstīja ieraksts sportista "Facebook" kontā internetā.

Neretnieks kļuvis par pirmo neatkarīgās Latvijas sportistu, kuram izdevies nokļūt olimpiskajās spēlēs jāšanas sportā. 1988.gada spēlēs Dienvidkorejas pilsētā Seulā vēl PSRS sastāvā, arī konkūrā, Latviju ar zirgu "Fināls" gan individuālajās sacensībās, gan komandu vērtējumā pārstāvēja Sergejs Šakurovs.

No 75 dalībniekiem šķēršļu pārvarēšanas sacensībās jeb konkūrā Tokijā 60 sportisti tika atlasīti komandu sastāvos, un tikai 15 - pēc individuālā reitinga, no Eiropas kvalificējoties septiņiem sportistiem.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu