Sv, 3.12.2023.

IKEA izmaksās 46 miljonu kompensāciju ģimenei, kuras dēls nomira, sev uzgāžot kumodi

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments
Kumode. Ilustratīvs attēls.
Kumode. Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis IKEA piekritis izmaksāt 46 miljonu dolāru (41 155 740 eiro) lielu kompensāciju kāda divgadīga bērna vecākiem, kurš gāja bojā, kad viņam uzgāzās uzņēmuma ražota kumode, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Divus gadus vecais Jozefs Dudeks gāja bojā 2017. gada maijā, kad viņam ģimenes mājās Kalifornijā uzkrita "Malm" kumode, kā rezultātā zēns nosmaka.

Gadu pirms šā negadījuma IKEA jau bija paziņojusi par 32 kilogramu smago kumožu atsaukumu ASV, šādu lēmumu skaidrojot ar drošības apsvērumiem pēc tam, kad bija gājuši bojā trīs bērni, kam uzkrita kumodes.

Šo trīs bērnu ģimenēm IKEA kompensācijā izmaksāja 50 miljonus dolāru.

2017. gadā IKEA ASV un Kanādā īstenoja vēl vienu "Malm" kumožu atsaukumu, norādot, ka pastāv ievērojams to apgāšanās risks, ja kumode nav piestiprināta pie sienas.

"Mēs nekad nebūtu iedomājušies, ka divgadīgs bērns var apgāzt vien 70 centimetrus augstu kumodi. Mēs tikai vēlāk uzzinājām, ka tās dizains ir nepilnīgs," pavēstīja mirušā zēna vecāki.

Kā pavēstīja Dudeku ģimenes advokāti, 46 miljoni dolāru ir lielākā kompensācija, kas izmaksāta izlīgumā par bērna nāvi negadījumā. Ģimene solījusi miljonu dolāru ziedot organizācijām, kas cīnās pret produktiem, kas izraisījuši bērnu nāvi.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu