Līdz ilgi gaidītajai Konora Makgregora atgriešanās cīņai ir palikusi mazāk nekā nedēļa. Lai gan īru cīkstonis ir bijis čempions veselās divās svara kategorijās, arī viņa pretinieks Donalds "Kovbojs" Serone ir vairāku UFC rekordu īpašnieks. Viedokļi par gaidāmās cīņas uzvarētāju atšķiras arī starp MMA ekspertiem.

Šajā jautājumā viedoklis ir teju katram, kurš ir noskatījies kaut vienu no šo abu sportistu cīņām. Bet ir vērts apskatīt, ko pirms cīņas ir teikuši mediji, kā arī abu cīkstoņu amata brāļi.

Ko saka mediji?

MMA aprindās cienītais ESPN apskatnieks Ariels Helvani uzskata, ka šajā cīņā favorīts tomēr ir Makgregors. "Serone šobrīd ir perfekts Makgregora pretinieks. Kāpēc? Viņš ir cīkstonis ar agresīvu stilu, kas Konoram ir ļoti parocīgi. Būsim godīgi, Donalds lielās cīņās arī ir izgāzies. Jā, viņš ir uzvarām bagātākais cīkstonis UFC vēsturē, bet, tajā pašā laikā, viņš nekad nav izcīnījis čempiona jostu."

"Protams, notikt var daudz kas. Ja mēs runātu par abiem cīkstoņiem viņu spēka gados, nav šaubu, ka labāks cīkstonis ir Konors, bet šobrīd ir 2020. gads un mēs varam tikai minēt, cik labi vai slikti pēc sarežģīta 2019. gada izskatīsies Makgregors," turpinājis Helvani.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

Līdzīgās domās ir arī ari Helvani kolēģis ESPN Marks Raimondi, kurš uzskata, ka "Kovboja" džiu-džitsu varētu īram sagādāt nopietnas problēmas, bet galu galā tomēr triumfēs Makgregors. 

"Šis Konoram ir ērts pretinieks, jo arī Serone ir gatavs apmainīties ar sitieniem. Nebūtu izbrīnīts, ja Serone sasistu Konora kājas un pat trāpītu sitienu ar kāju. Bet, ja Konors tiks "iekšā" un trāpīs ar savu kreiso roku, tad tas Seronem solās būt īss vakars. Tajā pašā laikā, ja Serone izvēlēsies izmantot savas priekšrocības uz zemes, mēs varam pieredzēt pārsteigumu. Bet, ja man ir jāmin konkrēta prognoze - Makgregors, iespējāms, ar nokautu," savas domas par gaidāmo cīņu izteicis Raimondi.

Tāpat Makgregoru par favorītu uzskata arī portāla "Bleacher Report" MMA žurnālisti.

Toms Teilors arī sagaida, ka uzvaru ar nokautu izcīnīs Makgregors: "Serone ir bīstams pretinieks jebkuram cīkstonim, arī Makgregoram. Bet es tomēr esmu īra "nometnē". Domāju, ka Konors uzvarēs, pretinieku nokautējot ar sitieniem. Mana nostāja ir šāda ne tāpēc, ka es uzskatītu, ka Serone būtu vecs un viņa labākās dienas ir aiz muguras. Manuprāt, šīs cīņas iznākums būtu vienāds neatkarīgi no tā, kad tā būtu notikusi."

"Stila ziņā Konors priekš Serones allaž ir bijis neērts pretinieks. Viņš vienkārši ir pārāk ātrs un spēcīgs," izteicies Teilors.

Īru cīkstoņa ātrumu izceļ arī cits "Bleacher Report" apskatnieks, Lails Fitsimonss. Lai gan žurnālists uzsvēris, ka cīņa priekš Makgregora kļūtu sarežģīta, ja Seronem izdotos to novirzīt no boksa elementiem, viņš tik un tā uzskata, ka īrs būs pārāks.

"Konoram ir ātrākas rokas un kustības kopumā, kas nozīmē, ka viņam vajadzētu būt spējīgam sodīt Seroni par mēģinājumiem cīņu novirzīt uz grīdu. Jo vairāk atbildes sitienus Konoram izdosies trāpīt, jo mazāka iespēja, ka cīņa nonāks līdz tiesnešu lēmumam," izteicies Fitsimonss.

Cīkstoņu viedokļi

Ja apskatnieki priekšroku šajā duelī dod īram, tad Makgregora un Serones amata brāļi ir dažādās domās. Piemēram, latviešu uzlecošā MMA zvaigzne Madars Bertholds-Fleminas, kurš arī cīņas aizvada svara kategorijā līdz 77 kilogramiem, uzskata, ka pārāks būs tieši "Kovbojs".

"Manuprāt, šī Makgregoram ir ļoti sarežģīta cīņa. It sevišķi tādēļ, ka tā notiks svara kategorijā līdz 77 kg. Atceroties Makgregora iepriekšējās cīņas, ir pamats apšaubīt viņa izturību, kā arī viņš ir uzaudzējis krietnu muskuļu masu -  jo lielāki muskuļi, jo vairāk tiem nepieciešams skābeklis," par īru cīkstoņa izturību izteicies Fleminas.

Latvietis uzskata, ka Seronem vajadzētu izvairīties no cīņas, kurā dominē boksa elementi: "Ja Serone būs gudrs, viņš īpaši neiesaistīsies dūru apmaiņās, lai gan viņš ir spējīgs izcīnīt uzvaru gan kājās, gan uz grīdas. Tajā pašā laikā, vienīgais no kā jāuzmanās viņam, ir tikai kreisā roka. Daudzi saka, ka Konors ir izvēlējies vieglu cīņu. Manā uztverē tā nebūt nav taisnība, uzskatu, ka tieši Serone savas daudzveidības dēļ ir favorīts."

Jautāts par konkrētu prognozi, Fleminas atbildēja specifiski: "Serone Makgregoru trešajā raundā nokautēs ar spērienu pa galvu."

Nievājoši par īru cīkstoni izteicās bēdīgi slavenais Kolbijs Kovingtons. "Viņš nevarēja "izslēgt" pat vecu vīru. Kā viņš to plāno izdarīt ar "Kovboju"? Jūs taču visi esat redzējuši to video. Līdz ar to teikšu, ka "Kovbojs" uzvarēs šo cīņu. Uzskatu, ka Konoru ir sabojājusi nauda."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My man @rodrigosnaps never afraid to put himself in harms way for the shot! Fun day out ropin.

A post shared by Donald Cerrone (@cowboycerrone) on

Cīkstonis, kuram pēdējā duelī izdevās pārspēt Kovingonu, Kamaru Usmans uzskata, ka Makgregors, iespējams, savu pretinieku nenovērtēs.

"Redzu, ka daudzi cilvēki "Kovboju" noraksta, jo pēdējās cīņās viņam ir bijuši gan zaudējumi, gan uzvaras. Bet cīņa ar "Kovboju" Konoram ir ļoti bīstama. Domāju, ka Konors savu pretinieku, kaut nedaudz, bet tomēr nenovērtē. Zinu, ka Makgregors ir profesionālis un viņš cīņai būs gatavs. Tajā pašā laikā ir bijuši gadījumi, kad Konors pretinieku nav novērtējis un samaksājis ar zaudējumu. Jebkurā gadījumā, šī būs ļoti, ļoti laba cīņa, bet uzskatu, ka "Kovbojs" to uzvarēs," izteicies svara kategorijas līdz 77 kilogramiem čempions Usmans.

Protams, jautājums par gaidāmās cīņas uzvarētāju tika uzdots arī UFC "Sliktajam puisim" Horhem Masvidālam: "Konors ir lielisks pašā cīņas sākumā. Uzskatu, ka viņam ir lieliska cīņas izjūta un precizitāte. Kamēr citi iejūtas cīņā, Konors jau sen ir noķēris tās ritmu. Tāpat viņam piemīt liels spēks un pārliecība par to. "Kovbojam", turpretim, vajag nedaudz vairāk laika, lai ieietu ritmā," par cīkstoņiem izteicies Masvidāls.

"Ja "Kovbojs" oktagonā izies ar pasīvu attieksmi, tad, manuprāt, Konors ir ļoti liels favorīts. Bet, ja Serone būs agresīvs jau no paša sākuma un mēģinās cīņu novirzīt uz zemi, tad notikt var daudz kas. Uzskatu, ka cīņas rezultāts būs atkarīgs no Serones izvēlētās taktikas," turpinājis Masvidāls.

Īsāku prognozi par gaidāmo cīņu ir sniedzis šī brīža čempions svara kategorijā līdz 65,7 kilogramiem (arī Makgregors reiz ir turējis šīs divīzijas jostu) austrālietis Aleksandrs Volaknovskis: "Es teiktu, ka Konors šo cīņu paņems. Nepārprotiet, man ir vislielākā cieņa pret abiem cīkstoņiem, bet uzskatu, ka stila ziņā šī ir ļoti laba cīņa priekš Makgregora un ticu, ka viņš atradīs Serones zodu."

Lai arī kāds būtu katra personīgais viedoklis, nav šaubu, ka šī cīņa ir piesaistījusi milzu uzmanību. Protams, viens no galvenajiem dueļa popularitātes iemesliem ir Makgregora atgriešanās oktagonā pēc vairāk nekā gada pārtraukuma, bet arī Serone ir ļoti daudzu MMA fanu mīlulis, kuram ir pietiekami liela fanu bāze. 

Gaidāms, ka pats duelis norisināsies svētdienas rītā aptuveni plkst. 7 pēc Latvijas laika.