O 24.11.2020.

Raķetes trieciens, tehniska avārija un terorakts - Ukrainas izmeklētājiem ir vairākas versijas, kas izraisīja lidmašīnas katastrofu Irānā

Irānas amatpersonas pie avarējušas Ukrainas lidmašīnas atlūzām.

FOTO: SIPA/Scanpix

Ukrainas izmeklētāji strādā pie vairākām Irānā trešdien, 8. janvārī, notikušās Ukrainas pasažieru lidmašīnas katastrofas versijām, un to vidū ir raķetes zeme-gaiss trieciens, terorakts un dzinēja avārija, ceturtdien pavēstīja Ukrainas drošības amatpersona.

Trešdien Irānā nogāžoties lidsabiedrības "Ukraine International Airlines" (UIA) lidmašīnai "Boeing", dzīvību zaudēja visi 176 cilvēki, kas atradās gaisa kuģī.

"Šobrīd mēs strādājam pie septiņām dažādām versijām atgadījumam, kas notika Irānā," sacīja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Danilovs. Padome koordinē katastrofas izmeklēšanu.

Tiek izmeklētas gan tehnisku problēmu, gan tīšu noziedzīgu darbību versijas, sociālajā tīklā norādīja Danilovs, uzsverot, ka šobrīd "nav viena prioritārās versijas".

Izmeklēšanas versiju vidū ir sadursme ar citu objektu, kas atradies gaisā, Irānas pretgaisa aizsardzības raķetes trieciens, tehnisku problēmu izraisīts dzinēja sprādziens, sprādziens lidmašīnā terorakta rezultātā, skaidroja Danilovs.

"Mēs ļoti rūpīgi strādājam pie visām septiņām versijām," viņš piebilda.

Vairāki desmiti vadošo Ukrainas ekspertu ceturtdien devās uz Teherānu un šobrīd strādā Irānā, norādīja padome.

Lidmašīna "Boeing 737" būvēta 2016. gadā un pārbaudīta vien divas dienas pirms katastrofas, norādīja UIA.

Piloti bija pienācīgi apmācīti, bet lidmašīnas kapteiņa stāžā bijuši vairāk nekā 11 000 stundu lidojumu pieredzes, pamatā ar "Boeing 737".

Kā ceturtdien pavēstīja Irānas varasiestādes, atrodoties 2400 metru augstumā, lidmašīnai radusies "problēma" un tā griezusies atpakaļ, tomēr komanda nav pārraidījusi ziņojumu par ārkārtas situāciju.

Aktuālākās ziņas