Merzļikins pretiniekus atstāj "sausā" jau otro spēli pēc kārtas (1)

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins Foto: AP/Scanpix

Latvijas hokeja vārtsargs Elvis Merzļikins otro spēli pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) aizvadījis bez zaudētiem vārtiem.

Kolumbusas "Blue Jackets" otrdien savā laukumā ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pārspēja vienu no šosezon spēcīgākajām NHL komandām Bostonas "Bruins".

Uzvarētāju sastāvā Merzļikins atvairīja visus 34 pretinieku metienus, otro spēli pēc kārtas paliekot "sausā".

Iepriekšējā mačā Merzļikina palīdzēja "Blue Jackets" ar 3:0 pārspēt Vegasas "Golden Knights", atvairot 27 metienus.

Merzļikins pēdējos divos mačos kopā atvairījis 61 metienu.

Rēķinot kopš aizpagājušās spēles (zaudējums 1:3 pret Sanhosē "Sharks") trešā perioda, Merzļikins vārtus nav ielaidis jau 137 minūtes un 51 sekundi.

25 gadus vecais Merzļikins astoto spēli pēc kārtas sargāja "Blue Jackets" vārtus, šajā posmā palīdzot komandai izcīnīt sešas uzvaras.

Šajā nogrieznī Kolumbusas rezerves vārtsargs ir cits Latvijas hokejists - 23 gadus vecais Matīss Kivlenieks.

Aizvadītajā spēlē pret "Bruins" vārtus guva Aleksandrs Vennbergs, Kevins Stenlunds un Railijs Nešs, palīdzot "Blue Jackets" izcīnīt uzvaru.

Nākamo maču "Blue Jackets" hokejisti aizvadīs naktī uz piektdienu (pēc Latvijas laika sākums plkst. 2.00) savā laukumā pret Karolīnas "Hurricanes".

Austrumu konferences kopvērtējumā "Blue Jackets" ar 47 spēlēs izcīnītiem 54 punktiem ieņem devīto pozīciju.

"Bruins" komanda 48 spēlēs izcīnījusi 66 punktus, kas Bostonai dod otro vietu Austrumu konferences turnīra tabulā.