Sv 17.01.2021.

"Manā dzīvē ir pienācis laiks aizvērt šo, man ļoti nozīmīgo lappusi." Ķuzis par atkāpšanos no amata

Ints Ķuzis

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis lēmumu par amata atstāšanu ir pieņēmis pagājušā gada nogalē, lasāms VP izplatītajā paziņojumā sociālajā medijā "Facebook".

"VP priekšnieka amatā esmu bijis policijai ļoti grūtā laikā, kas pilns izaicinājumu, un ar pilnu atbildību varu teikt - gan es, gan policija ar saviem sarežģītajiem uzdevumiem esam tikuši galā, un tas ir bijis manas komandas un katra policista godprātīgi paveikts darbs," paziņojumā citēts Ķuzis.

Viņš arī atzīmējis, ka pēdējos gados paveikts liels darbs pie policijas nākotnes veidošanas un Ķuzim radusies pārliecība, ka jaunā policija ir jāveido jaunajam policijas priekšniekam.

"Un arī manā dzīvē ir pienācis laiks aizvērt šo, man ļoti nozīmīgo lappusi, lai varētu atvērt jaunu," sacījis VP priekšnieks. 

2

Paziņojumā arī norādīts, ka pēc gandrīz 40 gadu dienesta Ķuzis pieņēmis lēmumu dienestu atstāt no šī gada 10. februāra un par to ir informējis arī iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu (KPV LV).

Aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties ar Ģirģenu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Ķuzis VP priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011.gada augustā. Līdz tam viņš no 2009.gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks.

2016. gada vasarā valdība pagarināja Ķuža amata termiņu uz diviem gadiem. Nedaudz vēlāk Ģenerālprokuratūra rosināja Ministru kabinetam novērst trūkumus attiecībā uz šo rīkojumu. Ģenerālprokuratūra secināja, ka likums neparedz izņēmumus, kas dotu iespēju VP priekšnieka amata termiņu pagarināt uz īsāku laiku nekā pieci gadi.

Vēlāk IeM sagatavoja valdības rīkojuma grozījumus un Ķuzim pilnvaru termiņš tika pagarināts uz pieciem gadiem, tātad oficiāli viņam pilnvaras beigtos 2021. gada augustā.

Iekšlietu ministrs Ģirģens pērn pauda neapmierinātību ar VP darbu un tā neuzlabošanās gadījumā draudēja nomainīt dienesta vadību, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Aktuālākās ziņas