O 19.01.2021.

Latvijas basketbola izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļauti vairāki debitanti

Artūrs Kurucs

FOTO: FIBA.com

Latvijas vīriešu basketbola izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs ceturtdien atklājis tos 24 spēlētājus, kuri ir iekļauti valstsvienības paplašinātajā kandidātu lokā dalībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, starp kuriem ir redzami arī četru debitantu vārdi, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Štālbergs ceturtdien nosauca 24 spēlētājus, kuri tiks reģistrēti startam 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā posma spēlēm ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi (21.februārī) un Bulgārijas valstsvienību (24. februārī).

Uz īso treniņnometni, kas sāksies 17. februārī, tiks uzaicināti 14-15 spēlētāji.

Pirmo izsaukumu uz izlasi ceturtdien saņēma Spānijā spēlējošais Artūrs Žagars, pieredzējušais Māris Gulbis, šīs sezonas "VEF Rīga" līderis Artūrs Kurucs un "slam dunk" meistars Kristaps Dārgais.

Sarunā ar LBS Štālbergs norādīja, ka viņa un trenera korpusa redzējums par piesaistāmajiem kandidātiem atšķīrās, tomēr beigās izdevās rast kopsaucēju.

"Savs variants bija galvenajam trenerim Robertam Štelmaheram un viņa palīgiem, savs man. Likām kopā, izrunājām argumentus. Galavārds piederēja galvenajam trenerim," norādīja Štālbergs.

Tāpat ģenerālmenedžeris arī padalījās ar informāciju par Jāņa Strēlnieka un Rolanda Šmita situāciju.

"Janvāra sākumā gūtais savainojums ir samērā nopietns, paredzams, ka rehabilitācija ilgs vismaz mēnesi," par Strēlnieka traumas nopietnību stāstīja Štālbergs. "Teorētiski līdz 21.februārim viņš varētu atgriezties ierindā, bet jau iepriekš Maskavas CSKA vadība atturīgi izturējās pret iespēju Jāni atbrīvot uz šīm spēlēm, tāpēc konkrētajā situācijā nebūtu pareizi cilāt šo jautājumu. Lai Jānis mierīgi izārstē savainojumu."

"Par Šmitu. "Barcelona" grafiks nav pateicīgs, lai spēlētāji varētu tikt uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm, jo Eirolīgas spēles mači ir 21. un 27.februārī. Rolandam ir ļoti liela konkurence par spēles laiku un spēlētājs cenšas izmantot katru iespēju, lai sevi pierādītu."

Sarunas vēl noris arī ar citiem Eirolīgas spēlētājiem. "Piedalīties vēlas visi, sarunu process turpinās. Piemēram, Riharda Lomaža kluba vadība vēlas pieņemt kopīgu lēmumu par visiem saviem spēlētājiem, kurus aicina arī Francijas un Beļģijas izlases," norādīja Štālbergs.

Kandidātu lokā ir iekļauti gan pieredzējuši spēlētāji, gan tādi, kuriem izsaukums uz valstsvienības nometni ir pirmo reizi karjerā.

"Savos klubos Polijā labi un, galvenais, stabili spēlē Rolands Freimanis un Mārtiņš Laksa, kuri valstsvienībā bijuši jau iepriekš. Pirmo reizi kandidātos iekļauts pieredzējušais "Ventspils" kapteinis Māris Gulbis - treneris Štelmahers ļoti labi pazīst un uzticas šim spēlētājam. Stabila vērtība Latvijas - Igaunijas līgā ir arī Kristaps Dārgais, kura prasmes uzbrucēja pozīcijās varētu dažādot komandas spēli," kandidātu izvēli paskaidroja Štālbergs, kurš arī atklāja, kad varētu būt zināms galējais 14-15 vīru sastāvs.

"Skaidrība būs februāra otrās nedēļas sākumā. Treniņnometne sāksies pirmdien, 17.februārī. Bija doma sarīkot pārbaudes spēli ar kādu kaimiņvalsts izlasi, bet nav izdevies saskaņot grafiku. Būs treniņi un, iespējams, pārbaudes mačs ar kādu kluba komandu," nākotnes plānus ieskicēja ģenerālmenedžeris.

Latvijas izlases paplašinātais kandidātu saraksts dalībai 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

Jānis Blūms, Artūrs Kurucs (abi - "VEF Rīga"), Ingus Jakovičs (Varēzes "Openjobmetis", Itālija), Aigars Šķēle (Tallinas "Kalev"/"Cramo", Igaunija), Mārcis Vītols ("Ventspils"), Kaspars Vecvagars ("Chocolates Trapa", Spānija), Rinalds Sirsniņš, Kristaps Dārgais, Kaspars Bērziņš (visi - "Ogre"), Artūrs Žagars (Badalonas "Joventut", Spānija), Rihards Lomažs (Vilērbānas ASVEL, Francija), Dairis Bertāns, Jānis Timma (abi - Maskavas apgabala "Himki", Krievija), Artis Ate (Klužas-Napokas "U-Banca Transilvania", Rumānija), Mārtiņš Laksa (Ļubļinas "Start", Polija), Žanis Peiners (Belgradas "Partizan NIS", Serbija), Māris Gulbis, Klāvs Čavars (abi - "Ventspils"), Ojārs Siliņš (Brešas "Germani Basket", Itālija), Andrejs Gražulis (Tortonas "Bertram", Itālija), Artjoms Butjankovs (Jaroslavļas "Burevestnik", Krievija), Mareks Mejeris (Parmas "Perma", Igaunija), Rolands Freimanis (Vloclavekas "Anwil", Polija), Mārtiņš Meiers (Podgoricas "Budučnost VOLI", Melnkalne).

Redaktors iesaka