S 28.11.2020.

"Taliban" līdz mēneša beigām plāno noslēgt vienošanos ar ASV

Bijušie "Taliban" kaujinieki noliek ieročus.

FOTO: EPA/Scanpix

Islāmistu kaujinieku grupējums "Taliban" plāno līdz mēneša beigām noslēgt vienošanos ar ASV par to spēku izvešanu no Afganistānas un ir gatavi līdz tam samazināt militārās operācijas, paziņojis talibu politiskā biroja preses pārstāvis Suhails Šahīns.

"Mēs esam piekrituši samazināt militārās operācijas dienās līdz miera līguma parakstīšanai ar ASV," intervijā Pakistānas laikrakstam "Dawn" pavēstīja Šahīns.

Viņš piebilda, ka talibi ir optimistiski noskaņoti par vienošanās parakstīšanu līdz mēneša beigām un ka kauju samazināšana valstī attieksies arī uz uzbrukumiem Afganistānas valdības spēkiem.

"Tas tagad ir dienu jautājums," norādīja Šahīns.

Talibu delegācija grupējuma līdera politiskā vietnieka un politiskā biroja vadītāja mullas Baradara vadībā Katarā šonedēļ tikusies ar ASV sūtņa Afganistānas miera procesa jautājumos Zalmaja Halizada vadīto delegāciju.

Vašingtona nedēļām ilgi aicināja talibus samazināt vardarbību, izvirzot to kā nosacījumu sarunu atsākšanai vienošanās noslēgšanai, kā rezultātā ASV spēki sāks pamest Afganistānu apmaiņā pret drošības garantijām.

ASV un talibu pārstāvjiem kopš 2018. gada jūlija bijušas vismaz desmit sarunu kārtas.

Aktuālākās ziņas