Pk 26.02.2021.

Vandaļi atkal uzdarbojušies atpūtas vietā pie Nīcgales akmens

FOTO: LVM

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotā atpūtas vieta "Nīcgales akmens" vien pāris mēnešus kopš iepriekšējā vandaļu uzbrukuma izdemolēta atkārtoti, liecina informācija LVM mājaslapā.

LVM informē, ka ļaundari lapenē izjaukuši koka galdu, daļu baļķu iznesot ārā, daļu - pametot lapenē. Par postījumiem informēta policija, kas sākusi vainīgo noskaidrošanu, lai sauktu tos pie atbildības.

LVM Dienvidlatgales reģiona Meža infrastruktūras un ugunsdzēsības speciālists Edgars Leikuss informē, ka šonedēļ plānots pabeigt galda atjaunošanas darbus, un atpūtas vietā pie Nīcgales akmens ir uzstādīta video kamera ar informatīvo zīmi. 

"Ceram, ka šis risinājums mazinās vēlmi postīt, vienlaikus nodrošinot nepieciešamo informāciju atbildīgajiem dienestiem līdzīgās situācijās," pauda Leikuss.

LVM aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un nepostīt izveidoto infrastruktūru mežā, savukārt, redzot pārkāpumus, informēt policiju un LVM darbiniekus. 

"Apollo" jau vēstīja, ka 2018. gada nogalē vandāļi ļaunprātīgi nodedzināja vai salauza atpūtas vietas koka astoņu stūru nojumi, solus un citus koka infrastruktūras elementus. 2019. gada oktobrī tika pabeigta atpūtas vietas atjaunošana.

Valsts mežu apsaimniekotājs LVM attīsta, labiekārto un uztur vairāk nekā 350 apskates objektus, atpūtas vietas, takas, skatu torņus un parkus, piedāvājot iespēju bez maksas atpūsties valsts mežos ikvienam Latvijas iedzīvotājam un viesim.

Aktuālākās ziņas