O 27.10.2020.

Iepazīsties, Teilors! Suns, kas meklē liesmās cietušas koalas Austrālijā

FOTO: TATE ANIMAL TRAINING ENTERPRISES / via REUTERS

Četrus gadus vecais angļu springerspaniels Teilors ir bijis čaklo glābēju vidū Austrālijas krūmu ugunsgrēka laikā. Viņa galvenais uzdevums bija glābt koalas, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Kad tika dota pavēle: "Koala, meklēt!", Teilors dodas uz nule nodzēsto krūmāju teritoriju un meklē ievainotos dzīvniekus. Katru reizi, kad viņš atrod koalu, suns tiek apbalvots ar jaunu tenisa bumbiņu vai kādu našķi.

FOTO: TATE ANIMAL TRAINING ENTERPRISES / via REUTERS

Ugunsgrēki ir nogalinājuši 29 cilvēkus un izpostījuši teritorijas teju trīs Latviju izmērā.

Arī Austrālijas koalu populācija ir smagi cietusi.

Amatpersonas lēš, ka vien Jaundienvidvelsas štatā 30% no eikaliptu mežiem, to skaitā dzīvniekiem, - varētu būt zaudēti.

Ārkārtas savvaļas dzīvnieku atveseļošanas programma 50 miljonu vērtībā, ko federālā valdība uzsāka šīs nedēļas sākumā, koncentrēsies uz ikoniskā vietējā dzīvnieka saglabāšanu.

Tikmēr Teilors koncentrējas uz ievainoto koalu atrašanu, kopš viņš bija tikai dažus mēnešus vecs.

"Lielā vējā vai sarežģītos apstākļos viņš ir arī apmācīts atrast tos ne tikai pēc smaržas, bet arī skaņas, un, kad viņš saklausa kādas skaņas, parasti atrod arī dzīvnieku," sacīja Teilora saimnieks Raeins Tate.

Koalas biezais kažoks un tendence rāpties augstu kokos ir nopietns apdraudējums viņiem pašiem, īpaši krūmāju ugunsgrēkos.

Vairākas Teilora atrastās koalas tiek ārstētas "Port Macquarie Koala" slimnīcā.

Amatpersonas norādīja, ka viss koalu biotopa bojājumu apmērs nebūs zināms, kamēr ugunsgrēki nebūs beigušies pavisam, kas, iespējams, ir vairāku mēnešu jautājums.