Pk, 30.09.2022.

Foto un video ⟩ Īlona Maska "SpaceX" raķetes veiksmīgais tests, iespējams, atvēra jaunu vēstures lappusi

Apollo.lv
Īlona Maska "SpaceX" raķetes veiksmīgais tests, iespējams, atvēra jaunu vēstures lappusi
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
Liels solis cilvēcei, mazs solis Maskam
Liels solis cilvēcei, mazs solis Maskam Foto: JOE RIMKUS JR / REUTERS

Īlona Maska raķešu kompānija svētdien, 19. janvārī, sekmīgi pārbaudīja galīgos drošības pasākumus, nodzēšot pēdējo šķēršli, lai NASA mēģinātu veikt vēsturiski pirmo astronautu lidojumu, vēsta medijs "Bloomberg".

Pārbaude liecināja, ka "SpaceX" var droši pārtraukt misiju, ja pēc pacelšanās kaut kas noiet greizi.

Raķete "Falcon 9" ar kosmosa kuģi "Crew Dragon" tika palaista no Kenedija kosmosa centra Floridā plkst. 10.30, aptuveni 84 sekundes pēc pacelšanas, "SpaceX" parādīja "Crew Dragon" spēju evakuēties no raķetes ārkārtas situācijā.

Saskaņā ar "SpaceX" preses paziņojumu - kompleksā lidojuma pārtraukšanas pārbaudē tika iekļauts sarežģītu manevru virkne pirms kosmosa kuģa evakuācijas.

"Crew Dragon" Atlantijas okeānā piezemējās apmēram 10 minūtes pēc pacelšanās.

Kā iecerēts, "Falcon 9" raķete sadalījās virs jūras.

Foto: Mazs solis Maskam, liels solis cilvēcei

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka uzņēmējs Īlons Masks savā "Twitter" kontā atklājis plānu, kā līdz 2050. gadam cer uz Marsa izvedot pilsētu, ko apdzīvos miljons cilvēku, vēsta portāls "Business Insider".

Masks pastāstīja, ka 10 gadu laikā cer uzbūvēt 1000 "Starship" kosmosa kuģus, ko šobrīd izstrādā "SpaceX". Tas nozīmē, ka gada laikā jāuzbūvē 100 kosmosa kuģi.

Ar laiku mērķis būs palaist trīs "Starship" diena, lai ceļojums uz Marsu būtu pieejams ikvienam, apgalvoja Masks.

"Nepieciešams, ka visi var doties, ja vēlas, piedāvājot aizdevumus tiem, kam nav naudas," rakstīja uzņēmējs. Viņš piebilda, ka "uz Marsa būs daudz darbu!"

Ja "Starship" tiks izveidoti pēc pašreizējā dizaina, tā būs līdz šim jaudīgākā raķešu palaišanas sistēma. Katras palaišanas laikā kosmosā būs iespējams nosūtīt 100 tonnas kravas un 100 cilvēkus.

Masks neprecizēja, kas tieši tiks sūtīts uz Marsu, bet ēdiens, ūdens, celtniecības materiāli un modernas dzīvības uzturēšanas sistēmas ir pašsaprotama nepieciešamība. Līdz ar to Masks lēš, ka būs nepieciešama vesela kosmosu kuģu flote.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu