Sv, 2.10.2022.

Nostiprina Rīgas Centrāltirgus avārijas stāvoklī esošo pilsētas kanālmalu

Nostiprina Rīgas Centrāltirgus avārijas stāvoklī esošo pilsētas kanālmalu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Twitter/Otto Ozols

Pagājušajā nedēļā ir uzsākti Rīgas Centrāltirgus teritorijas pilsētas kanālmalas krasta nostiprināšanas darbi, lai novērstu tajā izveidojušos avārijas stāvokli un atjaunotu preču piegādi tirgus paviljoniem, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Darbus ir paredzēts veikt līdz šī gada 8. aprīlim.

Šobrīd pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma tiek veikti Rīgas Centrāltirgus teritorijas pilsētas kanāla krasta nostiprinājuma un esošā kanāla krastmalu pārbūves darbi aptuveni 85 metrus garā posmā.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka darbus veic SIA "Tilts", kas pērn uzvarēja Īpašuma departamenta izsludinātajā iepirkumā ar līgumcenu 517 117 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. 

Atbilstoši izstrādātajam projektam ir paredzēts iedzīt jaunu rievsienu - aptuveni 85 metru garumā. Un tikai darbu zonā - brauktuves daļā - veikt dūņu slāņa nomaiņa uz drupināto betonu, lai nodrošinātu ceļam cietu un nestspējīgu pamatni. Drupināto betonu neber līdzās esošajā kanālā, bet tikai zonā no rievsienas līdz enkursienai. Drupināto betonu ražo SIA "Tilts" ražotnē Spilves ielā, Rīgā.

Lai pēc iespējas ātrāk novērstu radušos avārijas situāciju un ievērojot to, ka ir ierobežota darbu zonu, darbs tiek organizēts divās maiņās. Dienas maiņā tiek veikti trokšņainie darbi - rievsienas iedzīšana, pa nakti tiek veikti rakšanas darbi - dūņu slāņa izņemšana un drupinātā betona piebēršana. Projekts paredz pārbūvēt krastmalu un brauktuves daļā iebērt līdz 600 kubikmetriem drupināto betonu, un līdz 1500 kubikmetriem šķembas. 

Pagājušā gada maijā tika pārtraukts Rīgas domes Attīstības departamenta projekta Rīgas kanālmalas revitalizācijas realizēšana, jo aprīlī saņemtie ekspertu atzinumi apliecināja Centrāltirgus piegādes zonas kanālmalas tehniskā stāvokļa pasliktināšanos - bija noticis iegruvums desmit metru garumā. Eksperti izpētīja, ka visa kanālmalas atbalstsiena ir avārijas stāvoklī un ir nepieciešama krastmalas pārbūve, lai atjaunotu pienācīgu un neierobežotu preču piegādi tirgus paviljoniem.

Šobrīd teritorija, kas skar Centrāltirgus piegādes zonu un pagrabus no autoostas puses, ir norobežota. Darbus pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma veic SIA "Tilts".

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka nedēļas nogalē soctīklos pamatīgu ažiotāžu radījis video, kurā redzams, kā smagā tehnika kanāla malā pie Centrāltirgus gāž ūdenī būvgružus. Krastmala šajā vietā ilgstoši ir ļoti sliktā stāvoklī, un nesaskaņu dēļ, vasarā, ieceres krastu savest kartībā iestrēga.

Strādnieku rosība notiek vēlu vakarā. Eskavators prožektora gaismā ar kausu met būvgružus ūdenī, kamēr garām ar kanoe laivu brauc izbrīnīti atpūtnieki.

"Kurš no Rīgas Domes ir devis atļauju pilsētas kanālu aizbērt ar būvgružiem?" sašutis biedrības "Pilsēta cilvēkiem" aktīvists Oto Ozols.

Komentāros izskan versijas, ka, iespējams, šādā veidā, tiek stiprināti krasti.

Rīgas mērs Oļegs Burovs savā "Facebook" profilā notiekošo komentējis šādi: "Šobrīd tiek veikti darbi, lai novērstu avārijas stāvokli, un nostiprinātu nobrukošo kanālmalas daļu. Darbu organizācija, ierobežotās teritorijas dēļ, paredz, ka pa dienu tiek iestrādāta rievsiena, savukārt tumšajā laikā tiek veikta dūņu slāņa nomaiņa – atbilstoši projekta risinājumam – ar drupinātu betonu, lai nodrošinātu turpmāku konstrukcijas nestspēju."

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu