Vidējā temperatūra janvāra otrajā dekādē par 6,8 grādiem pārsniedz normu

Uzvaras parkā uzziedējušas dažas sakuras

FOTO: Mārtiņš Otto, TVNET

Janvāra otrajā dekādē vidējā gaisa temperatūra Latvijā paaugstinājās līdz +3,6 grādiem, par 6,8 grādiem pārspējot klimatisko normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Dekādes minimālā gaisa temperatūra bija -4 grādi 18. janvārī Madonā, bet maksimālā gaisa temperatūra bija +10,3 grādi 15. janvārī Mērsragā, kas kļuva par janvāra otrās dekādes siltuma rekordu visā Latvijā.

Mēneša vidū kopumā tika pārspēti 47 rekordi, tai skaitā 15.-16. janvāra naktī Kolkā ar +10,2 grādiem tika labots novērojumu stacijas mēneša rekords.

Šonedēļ Latvijā jau pārspēti 11 rekordi - pirmdien četrās novērojumu stacijās krita 20. janvāra siltuma rekords, savukārt līdz otrdienas rītam septiņās meteostacijās, tai skaitā Rīgā, labots 21. janvāra maksimālās gaisa temperatūras rekords. Dienas gaitā tas tiks pārspēts arī citviet, jo visā valstī gaiss sasils līdz +6..+9 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā janvāra otrajā dekādē bija deviņi milimetri jeb 65% no normas. Visstiprākās vēja brāzmas - 24 metri sekundē - novērotas 12. janvārī Ventspilī.

Mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā līdz šim ir +3,2 grādi jeb 1,4 grādi virs 1989. gada rekorda, kad janvāris bija +1,8 grādus silts.

Tā kā arī mēneša beigās un februārī gaidāms silts laiks, gan janvāris, gan ziema kopumā Latvijā kļūs par siltāko novērojumu vēsturē.