Vējoņa izvirzītais LBS Padomes sastāvs apstiprināts pārliecinoši

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Bijušais valsts prezidents Raimonds Vējonis. Foto: Edijs Pālens/LETA

Raimonda Vējoņa piedāvātais Latvijas Basketbola savienības (LBS) Padomes sastāvs pārliecinoši apstiprināts LBS biedru balsojumā.

 Vējonis otrdien biedru sapulcē tiks ievēlēts par LBS prezidentu uz turpmākajiem četriem gadiem.

Vējonis aizklātā balsojumā saņēma 34 balsis, bet viņa konkurente Anete Jēkabsone-Žogota tika pie 14 balsīm. Pirms tam savas uzrunas laikā kandidatūru atsauca trešais kandidāts Kaspars Cipruss.

Pēc tam atklātā balsojumā pārliecinoši tika atbalstīts Vējoņa piedāvātais LBS Padomes sastāvs. Par viņa piedāvāto Padomi balsoja 37, pret bija seši, bet trīs atturējās.

LBS Padomē ievēlēti Kaspars Cipruss, Dins Ušvils, Ģirts Vēveris, Jānis Drulle, Jānis Vilnītis, Igors Aleksejevs, Guntis Šēnhofs, Kārlis Strēlis, Valdis Voins, Uldis Grāvītis, Ojārs Kehris, Arnis Ozols, Aldis Baumanis, Uģis Bisenieks, Sandis Petrovičs, Rūdolfs Andersons un Gints Pakārklis.

Bijušais Latvijas Valsts prezidents Vējonis ir aktīvs "Ogres" kluba līdzjutējs un ir iesaistījies dažādās ar basketbolu saistītās aktivitātēs. Viņam ir vairāk nekā divu gadu desmitu pieredze sabiedrības pārvaldē, gan ministriju vadīšanā, gan Valsts prezidenta amatā.

Viņam atbalstu izteikuši Nacionālās basketbola asociācijas klubā Vašingtonas "Wizards" spēlējošie Anžejs Pasečņiks un Dāvis Bertāns, viņa tēvs un ilggadējs Valmieras kluba spēlētājs Dainis Bertāns, basketbola klubs "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola", Valmieras Bērnu sporta skola, Cēsu pilsētas Sporta skola, biedrība "Sporta Klubs Cēsu Basketbols", Rūjienas novada sporta skola un biedrība "Sporta klubs Rūjiena", kā arī Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks.

Pirmdien, 20.janvārī, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kurš šo amatu ieņem kopš 2009.gada sākuma, paziņoja, ka basketbola saimniecībai vajadzīgs jauns ģenerālsekretārs. 

Prezidents tāpat kā LBS padome tiek vēlēts četru gadu periodam. Pašreizējā LBS prezidenta un padomes pilnvaru termiņš beidzas 2020.gada 27.janvārī.

Rīgas Ostas policijas priekšnieks un pašreizējais LBS vadītājs Valdis Voins jau iepriekš paziņoja, ka uz trešo termiņu nekandidēs. Viņš LBS prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 2.februāra, organizācijas vadībā aizstājot ilggadējo prezidentu Ojāru Kehri. Iepriekšējās vēlēšanās 2016.gada janvārī viņš bija vienīgais kandidāts uz amatu un tika pārvēlēts vienbalsīgi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu