Princis Harijs ieradies Kanādā, lai lēnām atkāptos no karaļnama pienākumiem

LETA
Princis Harijs ieradies Kanādā, lai lēnām atkāptos no karaļnama pienākumiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Princis Harijs ar sievu, Meganu Mārklu, un vecmāmiņu, karalieni Elizabeti II.
Princis Harijs ar sievu, Meganu Mārklu, un vecmāmiņu, karalieni Elizabeti II. Foto: Reuters

Lielbritānijas princis Harijs otrdien, 21. janvārī, ieradies Kanādā, kur viņš, kā sagaidāms, pēc paziņojuma par atkāpšanos no svarīgāko karalisko pienākumu veikšanas pavadīs lielāko daļu laika.

Kā redzams telekanāla "Sky News" pārraidītajos kadros, Harijs otrdienas rītā pēc atlidošanas Vankūveras lidostā pamet lidmašīnu.

Harija sieva ASV televīzijas aktrise Megana Mārkla un pāra astoņus mēnešus vecais dēls Ārčijs jau iepriekš šomēnes atgriezās Kanādā.

Pāra lēmums pamatā dzīvot Kanādā, kur Mārkla savulaik filmējās ASV seriālā "Suits", izraisījis debates par to, kam būtu jāsedz viņu apsardzes izdevumi.

Valdības atbildei "būtu jābūt īsam un kodolīgam "nē"", redakcijas ievadrakstā pauž Kanādas ietekmīgākais laikraksts "Globe and Mail".

Līdz ar Harija lēmumu "atteikties no ģimenes tradīcijas karaliskā ģimene nebūtu pēkšņi jāatbrīvo no atbildības gādāt par viņa drošību", otrdien vēstulē, kas publicēta laikraksta tīmekļa vietnē, norāda Olga Eiznere Favro.

"Karaliskajai ģimenei būtu jāgādā par viņa apsargāšanas rēķina apmaksu, nevis pašam Harijam un pavisam noteikti ne jau Kanādas nodokļu maksātājiem," uzsvēra Favro.

Harijs un Megana ar Lielbritānijas karalieni Elizabeti II panāktās vienošanās ietvaros atteikušies no karaliskajiem tituliem un valsts finansējuma, sestdien pavēstīja Bakingemas pils.

Vienošanās nozīmē, ka Harijs un viņa sieva pārtrauks lietot titulu "karaliskā augstība".

Pāris "vairs nav strādājoši karaliskās ģimenes locekļi", apliecināja Bakingemas pils.

Harijs un Megana 8.janvārī nāca klajā ar paziņojumu, ka viņi nolēmuši samazināt savu lomu karaļnama pārstāvēšanā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu