T 21.10.2020.

Ozijs Osborns nācis klajā, ka sirgst ar Parkinsona slimību

Ozijs Osborns ar sievu

FOTO: Vianney Le Caer / AP

Slavenais mūziķis Ozijs Osborns otrdien, 21. janvārī, paziņoja, ka pagājušā gada februārī pēc kritiena un kakla operācijas viņam tika diagnosticēta Parkinsona slimība, vēsta ārzemju mediji.

Mūziķis, viņa sieva Šerona Osborna ar bērniem Džeku un Kelliju Osborniem piedalījās televīzijas šovā "Good Morning, America", lai apspriestu ikoniskā mūziķa aizvadīto gadu.

"Slimība ir šausmīgs izaicinājums mums visiem," 71 gadus vecais Ozijs atklāja. Pēdējo 12 mēnešu laikā viņam tika diagnosticēta pneimonija un viņš piedzīvoja smagu kritienu savās Losandželosas mājās.

"Es ar savu pēdējo koncertu uzstājos forumā Jaungada vakarā, pēc tam es mājās briesmīgi nokritu. Man bija jāveic kakla operācija, lai glābtu nervu sistēmu."

Ozijs atklāja, ka viņam tika diagnosticēta arī Parkinsona slimība - nervu sistēmas traucējumi, kas ietekmē kustības.

"Viņam ir PRKN2," sīkāk paskaidroja 67 gadus vecā sieva Šerona, piebilstot, ka vīra slimība "nav nāves spriedums".

"Tas ir tāpat kā jebkuram - ir laba diena, nākamā un aiznākamā arī ir laba un tad pienāk patiešām slikta diena," salīdzināja Osborna.

Mākslinieks raidījumā atzina, ka zina, ka bija pienācis laiks pastāstīt pasaulei, kas ar viņu ir noticis.

"Es nemāku glabāt noslēpumus," viņš teica. "Es vairs nevaru to turēt pie sevis, jo man šķiet, ka man trūkst attaisnojumu klusēt, jūs saprotiet mani?"

Dziedātājs, kurš bez paskaidrojumiem 2019. gada aprīlī atlika savu koncertturneju, tagad lieto medikamentus pret Parkinsonu un nervu zāles.

"Esmu nācis no strādnieku klases ģimenes, tāpēc es neciešu likt cilvēkiem sevī vilties. Es ienīstu, ka man tas bija jādara [jāatceļ turneja - red.piezīme]," sacīja Ozijs.

"Un tas mani nomāc, ka es redzu, ka mana sieva un bērni ik dienu dodas uz darbu un mēģina vēl man palīdzēt, un es nevaru sniegt nekādu ieguldījumu savā ģimenē."

Ozija ģimene tiešām ir bijusi atbalstoša - pat palīdzējusi viņam atgriezties studijā.

Mākslinieks tomēr cer vēl atgriezties mūzikas scēnā un priecēt savus fanus.

Neskatoties uz Ozija veselības stāvokli, Šerona ir optimistiski noskaņota par vīra nākotnes redzējumu.

"Viņš atgriezīsies uz skatuves," viņa apgalvoja. "Un viņš darīs to, ko mīl darīt - es zinu."