Logu ražotnē Tukuma novadā gājis bojā stikla lokšņu saspiests vīrietis (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
NMPD. Ilustratīvs foto
NMPD. Ilustratīvs foto Foto: LETA

Pagājušās nedēļas nogalē logu ražotnē Tukuma novada Lestenes pagastā gājis bojā vīrietis, kuram virsū uzkritušas stikla loksnes, turklāt viņš nodarbināts bez darba līguma.

Negadījums noticis pagājušajā piektdienā, 17.janvārī. Zemgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) vecākā inspektore Domicela Dzalbe pastāstīja, ka uzņēmumā, kurā noticis traģiskais negadījums, tiek ražoti pakešu logi un pašas stikla paketes.

Negadījums noticis, kad vairāki darbinieki ar diviem ratiņiem, kas tiek saukti arī par "rohļām", pārvietojuši paku ar stikla loksnēm. Pēc Dzalbes teiktā, pārvietot paku, kurā bijušas aptuveni divus metrus platas un trīs metrus augstas 15 stikla loksnes, kas kopumā svērušas no 1800 līdz 2000 kilogramu, vajadzēja vien par dažiem centimetriem. 

Loksnes, kuras kopā saturējis no koka veidots karkass, sākušas krist, un vīrietis, kurš vēlāk gājis bojā notikuma vietā, kopā ar citiem mēģinājis tās saturēt vai izglābt.

"Bet viņiem vajadzēja bēgt," piebilst Dzalbe.

Jau notikuma vietā noskaidrots, ka 1966. gadā dzimušais ražotnē nodarbināts bez darba līguma. Darba inspekcijai gan nav zināms, vai ražotājs nelegāli nodarbinājis arī citus, jo iespējamie nelegāli nodarbinātie ražotni varētu būt pametuši vēl pirms inspekcijas pārstāvju ierašanās. Oficiāli kopā ar valdes locekli uzņēmumā nodarbināti 13 cilvēki.

Iepriekš kādas sūdzības par uzņēmumu, kura nosaukumu Dzalbe neatklāja, nav saņemtas. Viņa stāstīja, ka uzņēmums dibināts nesen, 2016. gadā beigās, un tikai 2017. gadā sācis nodarbināt cilvēkus.

VDI turpina negadījuma izmeklēšanu, nozīmēta tiesu medicīniskā ekspertīze. Izmeklēšanas rezultāti varētu būt zināmi pēc aptuveni divarpus mēnešiem.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā apliecināja, ka par notikušo sākts kriminālprocess. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija pagaidām netiek sniegta.

Aģentūra LETA noskaidroja, ka nelaimes gadījums noticis SIA "MJ logi", ko apstiprināja uzņēmuma īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Jankovskis. Viņš gan nevēlējās sniegt komentāru ne par notikušo, ne par nelegālo nodarbinātību uzņēmumā.

"Firmas.lv" dati liecina, ka "MJ logi" apgrozījums 2018.gadā bija 300 939 eiro, bet peļņa sasniegusi 57 433 eiro. Saskaņā ar publiskotajiem datiem uzņēmums 2018.gadā nodarbinājis astoņus cilvēkus.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu