Atsaucās uz sludinājumiem internetā un uzbruka sievietēm. Vīrietis stāsies tiesas priekšā par slepkavību un virkni citu noziegumu

Laupītājs. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par laupīšanām, par slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu, kā arī par šaujamieroča nolaupīšanu, tā glabāšanu un pārvadāšanu bez attiecīgas atļaujas. Apsūdzētais tika aizturēts Lietuvā pēc tam, kad bija šķērsojis Latvijas - Lietuvas robežu, portālu "Apollo" informēja prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Vīrietis, atsaucoties uz sludinājumiem internetā, ieradās pie dažādām sievietēm un divas no viņām aplaupīja, pielietojot vardarbību. Viņš nolaupīja mobilos telefonus, datoru un naudu, norādīts lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai.

2019. gada martā viņš ieradās pie sievietes kādā no atpūtas centriem Rīgas centrā. Lai iegūtu cietušās personas mantas un pārvarētu viņas izrādīto pretestību, viņš vairākas reizes ar cietu priekšmetu iesita sievietei, pēc kā iemeta viņu baseinā. Tā rezultātā iestājās cietušās personas nāve.

Apsūdzētais nozaga maksāšanas līdzekļus, portatīvos datorus un mobilo telefonu. Pēc tam viņš veica sveša maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu - elektroniski pieteicās aizdevumu saņemšanai no kredītiestādēm uz jau noslepkavotās sievietes vārda, veica pārskaitījumus starp cietušās bankas kontiem un izņēma skaidru naudu no sievietes bankas konta.

2019. gada marta beigās apsūdzētais no sava paziņas mājas, izsitot logu un iekļūstot ēkā, Brocēnu novadā, nozaga šaujamieroci un tā munīciju. Vēlāk viņš nelikumīgi šķērsoja robežu, kur tika aizturēts.

Par šādām iepriekš minētajām darbībām persona tiek apsūdzēta pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas - par laupīšanu, izmantojot vai draudot ar vardarbību, Krimināllikuma 117. panta 6. punkta - par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos, ja tā saistīta ar laupīšanu, Krimināllikuma 193. panta otrās daļas - par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem, Krimināllikuma 185.panta pirmās daļas - par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, Krimināllikuma 175.panta ceturtās daļas - par zādzību, ja tā izdarīta, citā telpā, un Krimināllikuma 233. panta otrās daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.