Par psihotropo vielu nelikumīgu tirgošanu Rēzeknē apsūdz ģimenes ārsti un viņas meitu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Rēzeknes tiesa vietējo ģimenes ārsti Irēnu Lopsu par pretlikumīgām darbībām ar psihotropām vielām turpinās tiesāt februārī, jo kārtējā tiesas sēde pārcelta tiesnešu mācību dēļ, noskaidroja aģentūra LETA.

Krimināllietas iztiesāšana bija plānota šodien, bet, kā aģentūrai LETA skaidroja tiesas priekšsēdētāja palīdze Vera Brituškina, tiesas sēde atlikta saistībā ar Prokuratūras organizētajām specializētajām apmācībām prokuroriem un tiesnešiem.

Paredzēts, ka nākamā tiesas sēdes lietā notiks 19. februārī plkst. 10.30. Lietu skata Ivars Dzindzuks.

Lietā apsūdzētas Irēna un Līga Lopsas. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka apsūdzība celta ģimenes ārstei un viņas meitai, taču tiesa plašākus komentārus nesniedza. 

Lopsas prakse darbojas Rēzeknē, Rūpnīcas ielā 7. Savukārt Rēzeknes novada pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka 2016. gadā ārste apbalvota ar novada pateicību par darbu Adamovas speciālajā internātpamatskolā. 

Ģimenes ārste apsūdzēta par to, ka izrakstīja psihotropo vielu receptes bez medicīniskās nepieciešamības šīs vielas saņemšanai un šīs darbības izdarīja personiskas ieinteresētības dēļ.

Saskaņā ar apsūdzību, otra persona uzkūdīja recepšu izrakstīšanu psihotropās vielas saņemšanai, neatļauti iegādājās un glabāja realizācijas nolūkā aizliegto vielu, kā arī mēģināja nodot šādu vielu īslaicīgās aizturēšanas vietā ievietotai personai.

Aktuālākās ziņas