Tiesā nodota krimināllieta par Rīgā aizdedzinātu automašīnu

Degoša mašīna. Ilustratīvs foto.

FOTO: Reuters/ JEAN-MARC LOOS

Piektdien, 24. janvārī, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu četru cilvēku apsūdzībā par automašīnas sabojāšanu, to aizdedzinot, portālam "Apollo" pavēstīja Latvijas Republikas prokuratūras darbības analīzes un vadības departamenta preses sekretāre Laura Majevska.

Cilvēki darbojušies grupā - viens no apsūdzētajiem uzkūdīja, viens organizēja, bet divi reāli sabojāja automašīnu Rīgā, Ūnijas ielā.

Saskaņā ar apsūdzību viens no vīriešiem aiz dusmām un atriebības par iepriekš notikušu konfliktu ceļu satiksmē, nolēma organizēt kādas automašīnas AUDI A5 sabojāšanu.

2018. gada jūnijā viņš tikās ar citu apsūdzēto un jautāja, vai viņš vēlas nopelnīt vismaz 200 eiro par kādas automašīnas bojāšanu. Otrs apsūdzētais norādīja, ka viņš var atrast cilvēku, kas to izdarīs. Viņam tika nodots automašīnas numurs un koordinātes.

Otrs apsūdzētais atrada divas personas, kas 2018. gada 20. jūnija vakarā ieradās noteiktajā adresē, atrada automašīnu, nomētāja ar akmeņiem un beigās aizdedzināja. Pēc tam abi apsūdzētie aizmuka no notikuma vietas. Kopumā viņi sabojāja automašīnu 9000 eiro vērtībā. Par mašīnas bojāšanu personas saņēma 100 eiro.

Divas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas, viena persona par šī noziedzīga nodarījuma atbalstīšanu un otra – par uzkūdīšanu.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu