Sv 29.11.2020.

Kremlis kārtējo reizi dusmojas par citu valstu "kļūdaino" nostāju attiecībā uz vēstures notikumiem

Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

FOTO: AFP / Scanpix

Kremlis otrdien, 28. janvārī, asi reaģējis uz Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska izteikumiem, ka Padomju Savienības slepenā vienošanās ar nacistisko Vāciju noveda pie Otrā pasaules kara izcelšanās.

"Mēs kategoriski nepiekrītam šim apgalvojumam," žurnālistiem Maskavā paziņoja Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs, pārmetot Zelenskim, ka viņš atbalsta Polijas "kļūdaino" nostāju attiecībā uz vēstures notikumiem.

Pirms Vācijas iebrukuma Polijā 1939. gada 1. septembrī, ar ko sākās Otrais pasaules karš, Padomju Savienība un Vācija bēdīgi slavenā Molotova-Ribentropa pakta slepenā pielikumā vienojās par Austrumeiropas sadalīšanu.

Padomju Savienība 1939. gada 17. septembrī uzbruka Polijai, kas tobrīd karoja pret nacistisko Vāciju, un okupēja lielu daļu Polijas teritorijas.

Zelenskis pirmdien Polijā piedalījās pasākumā, kas bija veltīts 75. gadadienai kopš bijušās Aušvicas-Birkenavas nāves nometnes atbrīvošanas, un kopīgā preses konferencē ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu sacīja, ka poļi "bija pirmie, kas izjuta totalitāro režīmu noziedzīgās slepenās vienošanās sekas".

Šī vienošanās "noveda pie Otrā pasaules kara sākuma un atļāva nacistiem iedarbināt letālo holokausta mašīnu," norādīja Zelenskis.

Peskovs paziņoja, ka Zelenska izteikumi esot apvainojoši tiem "desmitiem miljoniem" Krievijas, Ukrainas un citu bijušās Padomju Savienības valstu pilsoņiem, kas cīnījās pret nacistu karaspēku.

"Mēs neakceptējam šo paziņojumu. Mēs uzskatām to par kļūdainu un apvainojošu attiecībā pret mūsu vectēvu piemiņu," sacīja Peskovs.

Krievijas parlamenta augšpalātas ārlietu komitejas priekšsēdētājs Konstantīns Kosačevs pārmeta Zelenskim, ka viņš esot nodevis ukraiņus, kuri palīdzējuši atbrīvot Eiropu, un ir devis smagu triecienu Krievijas un Ukrainas attiecībām.

Savukārt Krievijas ārējās izlūkdienesta vadītājs Sergejs Nariškins žurnālistiem sacīja, ka Zelenskim arvien tuvākās sāk kļūt ukraiņu nacionālisma idejas.

Polijā un starptautiskajā sabiedrībā pēdējā laikā sašutumu izraisījuši Putina apgalvojumi, ka Polija esot atbildīga par Otrā pasaules kara izraisīšanu, kā arī centieni attaisnot Molotova-Ribentropa paktu.

Aktuālākās ziņas