Svečņikova 20.vārti sezonā palīdz "Hurricanes" svinēt uzvaru NHL spēlē

Andrejs Svečņikovs
Andrejs Svečņikovs Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas izlases uzbrucējs Andrejs Švečņikovs svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē guva savus šīs sezonas 20.vārtus, kas palīdzēja viņa komandai Karolīnas "Hurricanes" izcīnīt uzvaru.

"Hurricanes" mājās ar 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 0:0, 2:1) "bullīšos" uzvarēja Vankūveras "Canucks", kas iepriekšējās piecās spēlēs nebija zaudējusi.

Viesus jau piektajā minūtē vadībā izvirzīja talantīgais uzbrucējs Elīass Petešons, kurš kritienā spēja raidīt ripu augšējā vārtu stūrī. Mājinieki rezultātu izlīdzināja otrā perioda ievadā, kad Nīno Nīdereiters uzbrukumu noslēdza ar viltīgu metienu, izpildot to ar nūjas lāpstiņas neērto pusi. Piecas minūtes vēlāk Sebastians Aho jau panāca 2:1, bet pēc 40 nospēlētām minūtēm, rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 2:2.

Trešā perioda sestajā minūtē Švečņikovs guva savus 20.vārtus sezonā un panāca 3:2, taču nepilnas četras minūtes vēlāk Petešons atgrieza līdzsvaru spēlē, kas nemainījās līdz pat mača beigām. Arī papildlaikā neviena no komandām vārtus neguva, tāpēc nācās aizvadīt "bullīšu" sēriju, kurā uzvaru "Hurricanes" komandai nodrošināja veterāns Džastins Viljamss.

"Hurricanes" komandā divas rezultatīvas piespēles iekrāja Vorens Fogels, bet "Canucks" rindās divi vārti Petešonam. Divas rezultatīvas piespēles pievienoja Oskars Fantenberjs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli NHL regulārā čempionāta spēlē, palīdzēdams Pitsburgas "Penguins" izcīnīt uzvaru. "Penguins" viesos ar 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) pārspēja NHL līdervienību Vašingtonas "Capitals".

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 14 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja divus metienus, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja septiņos no 15 iemetieniem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Bļugers, kurš "Latvijas Avīzes" rīkotāja aptaujā tika atzīts par 2019.gada Latvijas labāko hokejistu, šajā sezonā 52 spēlēs guvis septiņus vārtus, veicis 11 rezultatīvas piespēles un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +4.

Tikmēr Elvis Merzļikins svētdien sekmēja Kolumbusas "Blue Jackets" komandas uzvaru. "Blue Jackets" viesos ar 4:3 (1:0, 2:1, 1:2) pārspēja Monreālas "Canadiens".

Merzļikinam tā bija sestā uzvara pēc kārtas, šajā sērijā latviešu vārtsargam trīsreiz paliekot "sausā". Latvietis šajā mačā atvairīja 27 no 30 metieniem jeb 90% raidījumu.

Viņš šajā sezonā 22 spēlēs izcīnījis desmit uzvaras. Pirms mača Monreālā Latvijas vārtsargs bija vidēji ielaidis 2,39 ripas un atvairījis 92,6% metienu.