T 27.01.2021.

Baltkrievijas pilsoņa 10 eiro kukulis Latvijas robežsargiem pārvērtās 4300 eiro lielā sodā

Valsts robežsardze. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Krāslavas rajona prokuratūra kādam Baltkrievijas pilsonim par desmit eiro kukuli Latvijas robežsargiem piemērojusi 4300 eiro sodu, informēja Valsts robežsardze.

Pagājušajā piektdienā Pāternieku robežkontroles punktā robežsargi konstatēja kādu Latvijā ieceļojošu Baltkrievijas pilsoni, kura vadītajai kravas automašīnai nebija derīgas tehniskās apskates.

Lai šķērsotu valsts robežu bez transportlīdzeklim nepieciešamajiem dokumentiem, transportlīdzekļa vadītājs robežsargiem deva desmit eiro lielu kukuli.

Par kukuļdošanu pret 1968.gadā dzimušo Baltkrievijas pilsoni tika sākts kriminālprocess un jau šodien Krāslavas rajona prokuratūras prokurors ar personu noslēdza vienošanos par 4300 eiro sodu.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Šogad šis ir pirmais konstatētais kukuļdošanas gadījumus, savukārt pērn gada garumā robežsargi konstatējuši astoņus kukuļdošanas gadījumus, no kuriem septiņos gadījumos personām piemēroti naudas sodi, proti, katram piemērots 4300 eiro liels sods.

Aktuālākās ziņas