Sv, 25.09.2022.

Trešo reizi nenodrošinot sēdes kvorumu, Rīgas domes radījusi tiesisku pamatu lemt par tās atlaišanu

LETA
Trešo reizi nenodrošinot sēdes kvorumu, Rīgas domes radījusi tiesisku pamatu lemt par tās atlaišanu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs Foto: Evija Trifanova/LETA

Trešo reizi pēc kārtas nenodrošinot kvorumu sēdes norisei, Rīgas domes deputāti ir radījuši tiesisku pamatu Saeimai lemt par domes atlaišanu.

Saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām", trīs pēc kārtas nenotikušas sēdes ir viens no iemesliem, kas Saeimas deputātiem dod iespēju lemt par konkrētās pašvaldības domes atlaišanu. 

Rīgas domē deputātu kvorums ir no brīža, kad dalībai sēdē reģistrējās vismaz 31 deputāts. Pēdējo trīs sēžu laikā sēdēs bija ne vairāk kā 24 domnieki. Uz šodienas sēdi bija sanākuši 23 deputāti.

Sēdēs nepiedalījās neviens opozīcijas spēkus pārstāvošais domnieks, kā arī daļa no partijas "Gods kalpot Rīgai". 

Pirmās divas sēdes kvoruma trūkuma dēļ nenotika trešdien. Kā noskaidroja aģentūra LETA, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) par sēžu neapmeklēšanu vienojies ar opozicionāriem, tādā veidā cenšoties paātrināt domes atlaišanu, jo līdzšinējo koalīcijas partneru nesaskaņas domes darbu paralizējušas tiktāl, ka domnieki nav spējīgi pieņemt pašvaldības 2020.gada budžetu.opozicionāriem. 

Burova ieskatā, ja pašreizējais sasaukums nav spējīgs pieņemt pašvaldības 2020.gada budžetu, domei ir jāvirzās uz ārkārtas vēlēšanām.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu