Irākā ar nāvessodu notiesāti džihādisti no Francijas lūdz ANO palīdzību

LETA
Irākā ar nāvessodu notiesāti džihādisti no Francijas lūdz ANO palīdzību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 10
Karātavas. Ilustratīvs attēls.
Karātavas. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Pieci Irākā ar nāvessodu notiesāti franču džihādisti vērsušies ar lūgumu pie ANO, lai tā izdarītu spiedienu uz Franciju un nogādātu viņus mājās, ceturtdien paziņoja viņu jurists.

Pagājušajās gadā Irākā 11 Francijas pilsoņiem tika piespriests nāvessods un vēl trijiem mūža ieslodzījums par piederību džihādistu grupējumam "Islāma valsts". Viņi visi tika sagūstīti Sīrijā un nogādāti tiesāšanai Irākā.

Jurists Nabils Budi pavēstīja, ka notiesātie franču džihādisti cieš no "necilvēcīgas un pazemojošas attieksmes Irākas cietumos".

Francijas valdība ir "perfekti informēta par situāciju, taču nerīkojas, lai to apturētu", paziņoja Budi, uzsverot, ka valstij ir pienākums sniegt konsulāru aizsardzību "visiem Francijas pilsoņiem bez izņēmuma".

Budi vērsies ANO komitejā pret spīdzināšanu, lai tā "spertu pagaidu aizsardzības pasākumus, (..) lai nepieļautu, ka sūdzību iesniedzēji cieš no nelabojama kaitējuma".

Viņš arī lūdzis komiteju nosodīt Franciju par atteikšanos nogādāt džihādistus mājās un saukt viņus tiesas priekšā Francijā.

Sabiedriskā doma Francijā, kur džihādistu uzbrukumos kopš 2015. gada nogalināti vairāk nekā 250 cilvēki, ir kategoriski pret bijušo kaujinieku nogādāšanu mājās.

Līdz šim Francija uzņēmusi atpakaļ tikai džihādistu bērnus. Uz Franciju repatriēti 17 bērni, kas nodoti ģimenēm vai valsts aprūpē.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu