Pēc iekļūšanas gaisa spēku apšaudē Krievijas aviobāzē Sīrijā ārkārtas nolaišanos veikusi lidmašīna ar 172 pasažieriem

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Pēc iekļūšanas Sīrijas gaisa spēku apšaudē ceturtdien, 6. februārī, Krievijas aviobāzē Sīrijā ārkārtas nolaišanos veikusi lidmašīna ar 172 pasažieriem, kas bijusi ceļā no Teherānas uz Damasku, piektdien paziņojusi Krievija.

Sīrijas spēki atbildējuši uz Izraēlas uzlidojumiem mērķiem Sīrijā, paziņojis Krievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Igors Konašenkovs.

Incidents noticis mēnesi pēc Ukrainas pasažieru lidmašīnas nogāšanās pie Teherānas. Irāna vēlāk atzina, ka kļūdas dēļ lidmašīnu notriekusi Irānas Revolucionārā gvarde. Lidmašīnā atradās 176 cilvēki, kas visi gāja bojā.

Sīrijas Aizsardzības ministrija ceturtdien paziņoja, ka Sīrijas pretgaisa aizsardzība virs Damaskas pārtvērusi Izraēlas raķetes, kas raidītas pret militārajiem mērķiem Sīrijas dienvidos.

Izraēla atteikusies sniegt komentārus.

Lidmašīna "Airbus A320" gatavojusies nolaisties Damaskas starptautiskajā lidostā, kad bijusi spiesta novirzīties uz Hmeimimas aviobāzi netālu no Latākijas, Sīrijas ziemeļrietumos.

Konašenkovs neatklāja, kuras aviokompānijas lidmašīna tā bijusi, bet dati no vietnes "Flight Radar" liecina, kas tas bijis Sīrijas lidsabiedrības "Cham Wings" laineris.

Nav ziņu, ka incidentā kāds būtu cietis.

Izraēlas gaisa spēki ne reizi vien veikuši uzbrukumus mērķiem Sīrijā, apgalvojot, ka tādējādi mēģina novērst Irānas militārās ietekmes nostiprināšanos reģionā.

Konašenkovs apsūdzēja Izraēlu par civilās lidmašīnas izmantošanu aizsegam, lai aizkavētu Sīrijas pretgaisa aizsardzību no Izraēlas raķešu notriekšanas. Viņš sacīja, ka šāda taktika esot kļuvusi raksturīga Izraēlas gaisa spēkiem.

Aktuālākās ziņas