Girgensons gūst vārtus un kaldina komandas uzvaru NHL spēlē

Zemgus Girgensons
Zemgus Girgensons Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē guva savus desmitos vārtus šosezon, palīdzēdams Bufalo "Sabres" izcīnīt uzvaru.

"Sabres" viesos ar 3:2 (1:0, 1:0, 1:2) pieveica Ņujorkas "Rangers".

Girgensons šajā spēlē laukumā pavadīja 17 minūtes un 26 sekundes, no kurām minūte un piecas sekundes nospēlētas mazākumā. Uzbrucējs guva savas komandas pirmos vārtus, izdarīja četrus metienus pa vārtiem, pielietoja četrus spēka paņēmienus, reizi bloķēja pretinieka mesto ripu, vienreiz to arī zaudēja un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvijas hokejistam šī ir otrā visu laiku vārtiem ražīgākā sezona. 2014./15.gada sezonā, kad Bufalo komandu vadīja Latvijā labi zināmais speciālists Teds Nolans, Girgensons iemeta 15 vārtus, kas viņam līdz šim bijis labākais sniegums karjerā.

Pirmos vārtus mačā guva tieši Girgensons, kurš pretinieku uzbrukuma zonā pie zilās līnijas saņēma ripu un ar augumu spēja to nosargāt, izlauzdamies līdz vārtu priekšai, kur meistarīgi tika apspēlēts vārtsargs. Otrie vārti tika sagaidīti vien otrā perioda izskaņā, precīzi metot Semam Reinhārtam, savukārt jau noslēdzošās trešdaļas 12.minūtē Džimijs Vīzijs panāca drošo 3:0.

"Rangers" divas minūtes līdz spēles beigām guva divus ātrus vārtus, tomēr ar to nepietika, lai izrautu neizšķirtu. "Sabres" šis bija tikai otrais panākums pēdējās septiņās spēlēs.

Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs svētdien pret Anaheimas "Ducks".

Bufalo komanda ar 56 punktiem 55 dueļos Austrumu konferencē ieņem 13.vietu.

Citā spēlē Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien NHL spēlē nosargāja "cietoksni" neieņemtu, kaldinādams savas komandas Kolumbusas "Blue Jackets" panākumu.

"Blue Jackets" mājās ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja līgas vājāko komandu Detroitas "Red Wings".

Merzļikins vārtos aizvadīja visu spēli un noķēra visus 16 metienus. Latvietim šī bija jau piektā "sausā" spēle pēdējos astoņos mačos. Šādu sniegumu pirms tam iespējuši tikai pieci vārtsargi.

Ar šādu sniegumu Merzļikins tika atzīts par spēles trešo zvaigzni.