"VEF Rīga" basketbolisti piedzīvo zaudējumu Pērnavā

Havjērs Temss
Havjērs Temss Foto: Ieva Leiniša/LETA

"Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) vicelīderis "VEF Rīga" sestdien regulārā čempionāta spēlē viesos piedzīvoja otro zaudējumu sezonā.

"VEF Rīga" Pērnavā ar 76:79 (20:23, 18:18, 19:21, 19:17) piekāpās "Sadam" vienībai.

Rīdziniekiem 19 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Havjērs Temss, 13 punktus guva Lesters Medfords, bet pa desmit punktiem sakrāja Roberts Freimanis un Artūrs Kurucs. Deviņi punkti un astoņas atlēkušās bumbas Arnoldam Helmanim.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm bija Sīms-Markuss Posts.

Komandas otra rezultatīvākā dalībnieka laurus ar 16 punktiem dalīja Latvijas basketbolists Lauris Blaus, kurš 35 minūtēs un sešās sekundēs laukumā izcīnīja arī deviņas bumbas zem groziem un divreiz rezultatīvi piespēlēja, sakrājot lietderības koeficientu 30.

Linards Jaunzems 35 minūtēs un septiņās sekundēs guva 13 punktus, izcīnīja deviņas bumbas zem groziem un trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, kā arī izprovocējot rīdziniekiem septiņus noteikumu pārkāpumus un sakrājot lietderības koeficientu 24.

Vienīgo reizi vadībā "vefieši" ar četriem punktiem izvirzījās otrās ceturtdaļas vidū. 13 sekundes pirms mača beigām divus soda metienus mājinieku labā iemeta Marko Stojanovičs, bet sekundi pirms spēles beigām neprecīzs bija Medforda trīspunktnieks.

Pirmajā spēlē rīdzinieki uzvarēja ar 85:74.

"Jūrmala"/"Betsafe" savā laukumā ar 62:69 (21:20, 9:13, 16:18, 16:18) atzina "Ventspils" pārākumu.

Jūrmalniekiem 20 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Ervīna Jonāta kontā, bet 17 punktus guva Uģis Pinete, kurš laukumu atstāja ar piecām piezīmēm.

Viesiem pa 16 punktiem guva Vess Vašpuns un Timotijs Neokartess Šortss, pirmajam pievienojot piecas, bet otrajam - septiņas rezultatīvas piespēles. 12 punktus sakrāja Jānis Kaufmanis, bet "double-double" - 11 punkti un 12 atlēkušās bumbas -, kā arī pieci bloķēti metieni tika Klāvam Čavaram.

Spēles pirmajā puslaikā pārsvarā vadībā bija mājinieki, taču "Ventspils" basketbolisti pārņēma vadības grožus pirmā puslaika beigās un tos vairs neatdeva.

Pirmajā aplī ventspilnieki uzvarēja ar 79:55.

Pārliecinoši kārtējo maču uzvarēja turnīra līdere "Ogre", kas mājās ar 112:85 (29:25, 29:17, 21:15, 33:28) apspēlēja Jura Umbraško vadīto Rakveres "Tarvas".

Turnīra līderu labā "double-double" sakrāja Rinalds Sirsniņš, kurš guva 24 punktus un 13 reizes rezultatīvi piespēlēja komandasbiedriem. 21 punkts un piecas piespēles, kā arī pieci izprovocēti pārkāpumi Džeimsam Beitemonam, 14 punkti un piecas atlēkušās bumbas Jānim Pozņakam, 13 punkti Renāram Magonem un 12 punkti, kā arī deviņas atlēkušās bumbas - Kristapam Dārgajam.

Viesu rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Tormi Nīts.

Mājinieki bija vadībā visu spēli, arvien palielinot pārsvaru.

Pirmajā aplī "Ogre" uzvarēja ar 102:79.

Vēl vienā spēlē "Tartu Universitāte" savā laukumā ar 96:80 (20:25, 26:19, 24:20, 26:16) pieveica Tallinas "Kalev"/TLU.

Viesu rindās Mareks Jurevičus 32 minūtēs un 46 sekundēs laukumā guva 13 punktus, izcīnīja trīs bumbas zem groziem, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, izprovocēja trīs noteikumu pārkāpumus pretiniekiem un sakrāja lietderības koeficientu 14.

Rezultatīvākais Tallinas vienībā ar 18 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām bija Maikls Bjūkanens, bet mājiniekiem 28 punktus guva Roberts Valge.

Ogrēnieši ar 22 panākumiem 23 cīņās turnīra tabulā ir pirmie, seko "VEF Rīga" ar bilanci 19-3, bet ceturtie ar 17 panākumiem 22 cīņās ir "Ventspils" basketbolisti. Jūrmalas klubs ar bilanci 11-10 ir sestajā vietā.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas - septiņas Latvijas vienības - "Ventspils", "VEF Rīga", "Ogre", "Jūrmala"/"Betsafe", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "Taltech", Pērnavas "Sadam", "Valga-Valka"/"Maks&Moorits", Tallinas "Kalev"/TLU un Rakveres "Tarvas".

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros "Final 4" turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils".