Zemgalē konstatēta nelikumīga tabakas izstrādājumu glabātuve

LETA
Zemgalē konstatēta nelikumīga tabakas izstrādājumu glabātuve
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Unsplash

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, apsekojot kādu teritoriju Zemgalē, konstatējušas nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabātuvi, pavēstīja VID.

2020.gada februārī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot kratīšanu kādā angārā Zemgalē, konstatēja, ka tajā nelikumīgi tiek uzglabāti tabakas izstrādājumi. Kratīšanas laikā izņemti cigarešu izgatavošanai nepieciešamie materiāli - 33 paletes ar cigarešu paciņu sagatavēm "Prince", 44 paletes ar cigarešu filtriem, deviņas paletes ar filtru papīru un 114 kastes ar tabaku 15 960 kilogramu apmērā.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem, valstij tiktu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodoklī ne mazāk kā 1,2 miljonu eiro apmērā.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess pret divām 1992.gadā un 2002.gadā dzimušām personām. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 221.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma 19.pantam neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu