Video ⟩ "Čuči saldi, Nik." Draugi vienojas kilometriem garā auto kolonnā par godu Elekša piemiņai

Sestdien, 8. februārī, Nika Elekša draugi un paziņas tikās Berģos ap pulksten 8 no rīta, lai dotos braucienā par godu bojā gājušajam jaunietim. Piemiņas brauciens izvērtās kilometriem garā auto kolonnā, "kurai nevarēja redzēt nedz sākumu, nedz asti".

"Kad no rīta Rīgā sabraucām depo, bijām nedaudz virs 20 auto, un tad es padomāju - nu labi, vismaz daļa no draugiem būsim klāt. Tad pievienojas siguldieši, aptuveni tikpat, un jau pasmaidīju - re re, nebūsim tik maz, jo arī Valmierā mūs gaida. Kad atbraucām ieraudzīju, to ko negaidīju - pilns stāvlaukums. Pilns. Bet to jau Tu pats redzēji..." ar video un ierakstu traģiski bojā gājušā jaunieša "Facebook" dalījusies Linda Lazdiņa.

Video: Auto kolonna par godu Nika Elekša piemiņai

Video autors: Jānis Dravnieks

Portāls "Apollo" jau vēstīja, ka Siguldas viesu namā "Vālodzes" 25. janvārī tika svinēta 30 gadu jubileja Elekša draugam. "Pasākuma laikā starp VUGD darbinieku un Niku izcēlies konflikts, kā rezultāta viņam nodarīti miesas bojājumi. Uz notikuma vietu izsaukta Siguldas pašvaldības policija, taču cietušais vīrietis nav saņēmis aizstāvību, jo balles dalībnieki policijas darbiniekus pārliecinājuši, ka paši atrisinās konfliktsituāciju," stāstīja bojāgājušā māsa.

Viņa zināja teikt, ka jubilejā piedalījās vismaz 38 cilvēki, no kuriem vairāki bijuši gan VUGD, gan Valsts policijas darbinieki. Elekse teica, ka jau ir noskaidrots, ka Siguldas pašvaldības policijas darbinieks, kas bija izsaukts uz notikuma vietu, strādā arī VUGD un, "iespējams, tādēļ, piesedzis savu kolēģi, kas bijis konflikta dalībnieks".

Nākamajā dienā pēc pasākuma cietušā māsa saņēmusi zvanu, ka neviens nezina, kur ir viņas brālis. Viņa mobilais telefons un virsjaka rīta pusē tika atrasta viesu namā, bet pats bija pazudis, viesiem apgalvojot, ka pēdējo reizi manīts ap plkst. 3.30 naktī.

Par bezvēsts pazudušu cilvēku Siguldas pašvaldības policijai ziņots 26.janvāra pēcpusdienā un uzsākta tuvākās apkārtnes pārmeklēšana, kurā iesaistījušies ap 200 brīvprātīgo, meklējot 28 gadus veco jaunieti visu svētdienas nakti. Netālu no viesu nama kādas mājas pagalmā pēc aptuveni 30 stundu pazušanas 27.janvāra rītā Elksi atraduši guļam zemē mirušu ar, pēc māsas vārdiem, acīmredzamiem smagiem miesas bojājumiem.

Ekspertīzes slēdzienā secināts, ka Eleksim nodarīti smagi miesas bojājumi, tajā skaitā, lauzts deguns, sasista seja un sasitumi uz ķermeņa. Nāve gan iestājusies nosalstot.

Bojā gājušā vīrieša ģimene aicina jebkuru, kuram ir kādas liecības par notikušo, uzmeklēt radiniekus vai vērsties Valsts policijā, sacīja Elekse.

5