O 27.10.2020.

Kā atradināt mazuli no gulēšanas ar vecākiem?

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Daudzi vecāki dod priekšroku gulēšanai vienā gultā ar savu mazuli - tas rada drošības sajūtu gan vecākiem, gan mazulim, kuram bieži vien šādi ir vienkāršāk aizmigt. Tiesa, ar laiku šīs ieradums ir jāatmet. Par to, kā to paveikt, stāstījusi ārste Irēna Putniņa.

"Bērnam gan nevajadzētu gulēt kopā ar vecākiem, tomēr tad, ja kādā brīdī viņi to jau ir iemācījuši, no šā ieraduma bērnu jācenšas atradināt. Uzreiz gan jāsaka, ka tas nenotiks nedz viegli, nedz ātri, jo pie vecākiem mazais jūtas komfortabli!

Tāds ļoti klasisks ieteikums ir bērna gultiņu novietot ļoti cieši līdzās vecāku gultai un varbūt pat izņemt vienu no redeļu gultiņas sienām, lai māmiņa un tētis bērnu jebkurā brīdī varētu aizsniegt.

Pēc tam, kad mazais jau būs pieradis gulēt savā gultiņā, to no vecāku gultas pamazām var atbīdīt," iesaka Irēna Putniņa.

Ārste uzskata, ka tad, ja bērniņš joprojām savā gultiņā neiemieg, nekādā gadījumā viņam nedrīkstētu ļaut histēriski raudāt, neliekoties par bērnu ne zinis. "Iemācīt gulēt atsevišķi mazo var tikai pamazām, jo bērns, kurš gulējis vecāku gultā, no šā ieraduma ir samērā grūti atradināms," stāsta eksperte.

Ārste min arī to, ka "noteikti arī pašai mammai būtu jābūt iekšēji pārliecinātai par to, ka viņa tam ir gatava un viņai nav ērtāk, ja mazais guļ viņas gultā! Dažkārt nakts laikā, barojot bērnu ar krūti, māmiņai ērtāk ir paņemt mazo gultā pie sevis, jo tad viņai nav jāceļas.

Tomēr, šādi rīkojoties, vecāki mēdz nepadomāt par iespējamajām sekām un to, ka gulēšana vecāku gultā nevarēs turpināties mūžīgi".