O 27.10.2020.

"Bērni nav attiecību centrs!" Vents Sīlis izsakās par precētu pāru kaisli

FOTO: Publicitātes foto

Ko tieši nozīmē seksualitāte un kāpēc tik daudzu pāru dzīvēs neatrodas laika būšanai divatā? Un šo un citiem jautājumiem atbildi sniedz filozofs, sociālantropologs, vīriešu grupu vadītājs un divu bērnu tēvs Vents Sīlis. Viņš 29. februārī ar lekciju "Meistarklase par seksualitāti attiecībās" uzstāsies "Sieviešu festivālā".

Jēdzīgākais veids, kā skatīties uz seksualitāti, ir to darīt, protams, kontekstā ar attiecībām. Ko nozīmē seksualitāte man? Ko partnerim? Kā mēs šo seksualitāti realizējam ar partneri dzīvē kopā?  Izejot ārpus šauras guļamistabas izpratnes, ir vērts pieminēt, ka seksualitāte ir vitalitāte jeb dzīvesprieks pēc savas būtības. Mīloša un kaislīga attieksme pret dzīvi. Tas ir libido jautājums. 

Pirmais seksualitātes posms ir attiecības pašam ar sevi, jo cilvēks nav uzreiz attiecību spējīgs.

Viņam liekas, ka viņš tāds ir, jo kopš bērnības ir baudījis attiecības ar vecākiem, bet romantiskās attiecības mēs mācāmies. Paši sevi mēs mācāmies saprast šajās attiecībās, otru cilvēku un šo attiecību dinamiku. 

Seksualitāte katram ir sava, kā nu katrs to izmanto. Vieniem sekss ir, lai pamostos, otriem - lai aizietu gulēt. Vēl dažiem, lai pašapliecinātos, citiem - lai saprastu, vai viņi jau nav veci palikuši. 

Līdzīgi ir ģimenes dzīvē, kad ir stabilas attiecības un seksualitāte aiziet kaut kur otrā plānā, sadzimst bērni, vīrs pārstrādājies, sieva - pārgurusi, pa vidu brēcoši bērni - kā tu te pamīlēsies?

Normālā gadījumā zvans vecvecākiem - paņemiet mūsu dārgumus uz nedēļas nogali, mums vajag atcerēties, par ko bija stāsts pirms viņiem. Un citreiz ar varu vajag izraut tos bērnus tām hiperaktīvajām mammām un gādīgajiem tēviem, kuri ir aizmirsuši, ka visa sākumā bija vīrietis un sieviete, kuru mīlestības rezultātā radās šie kukurznīši. Bērni nav attiecību centrs!"  raidījumā "Māmiņu klubs" izsakās filozofs Vents Sīlis. 

Video: Vents Sīlis par pāru kaisli