Itālijas vicepremjeram draud 15 gadu cietumsods par nelegālo imigrantu turēšanu nelikumīgā apcietinājumā

Mateo Salvīni

FOTO: Armando Dadi/AGF/SIPA/SCANPIX

Itālijas nacionālkonservatīvās partijas "Līga" līderim un bijušajam vicepremjeram Mateo Salvīni būs jāstājas tiesas priekšā saistībā ar apsūdzībām par nelegālo imigrantu turēšanu nelikumīgā apcietinājumā uz krasta apsardzes kuģa, jo senatori trešdien nolēma atņemt viņam parlamentāro imunitāti.

Sicīlijas tiesa ieteikusi tiesāt bijušo iekšlietu ministru Salvīni, jo viņš pērn jūlijā nav ļāvis nelegālajiem imigrantiem izkāpt krastā no krasta apsardzes kuģa.

Tomēr ministrus nevar tiesāt par soļiem, ko viņi spēruši, atrodoties amatā, ja vien nav atcelta viņu parlamentārā imunitāte.

Līdz ar Senāta lēmumu Salvīni būs jāstājas tiesas priekšā saistībā ar apsūdzībām par varas ļaunprātīgu izmantošanu un nelikumīgu turēšanu apcietinājumā, kas viņam draud ar līdz 15 gadiem cietumā.

"Es aizstāvēju Itāliju. Man ir pilnīga un absolūta ticība Itālijas tieslietu sistēmai," pēc balsojuma Salvīni sacīja ziņu aģentūrai ANSA.

"Es nepavisam neesmu uztraukts, un es esmu lepns par to, ko es esmu izdarījis," sacīja politiķis. "Es darītu to atkal, kad es atkal nonākšu pie varas."

Salvīni neļāva jūrā uzņemtajiem 116 nelegālajiem imigrantiem pamest krasta apsardzes kuģi "Gregoretti", līdz nebija panākta vienošanās ar citām Eiropas valstīm, kas apņēmās viņus pieņemt.

Katānijas tiesa apsūdzējusi Salvīni par "varas ļaunprātīgu izmantošanu", neļaujot nelegālajiem imigrantiem pamest kuģi pērn no 27. līdz 31.jūlijam, un par viņu nelikumīgu apcietināšanu.

Salvīni apgalvo, ka lēmumu atbalstījis premjerministrs Džuzepe Konte.

Uz augšu