Porziņģis par sadarbību ar Dončiču: Mēs šovakar laukumā izskatījāmies labi

Luka Dončičs un Kristaps Porziņģis

FOTO: AFP/SCANPIX

Aizvadītajā naktī Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" pārliecinoši uzveica Sakramento "Kings". Pēc spēles komentārus par aizvadīto maču sniedza Porziņģis, Luka Dončičs un komandas galvenais treneris Riks Kārlails.

Šī bija pirmā spēle, kurā pēc potītes traumas gūšanas laukumā izgāja Luka Dončičs. Slovēnis šajā mačā atzīmējās ar 33 punktiem un 12 bumbām zem groziem.

Sezonas gaitā fanu un mediju vidū ir radusies skepse par Porziņģa un Dončiča spēju sastrādāties, no kā vairumā gadījumu cieš tieši latvieša statistikas ailītes. Šoreiz tā nebija problēma, jo arī liepājnieks aizvadīja teicamu maču - 27 punkti un 13 bumbas zem groziem. Pēc spēles abu līderu sadarbību izcēla arī Kārlails.

"Luka nospēlēja lieliski. Porziņģis nospēlēja lieliski. Uzskatu, ka viņi abi kopā nospēlēja lieliski. Bija pagājis laiks kopš viņi iepriekšējo reizi spēlēja kopā. Šis ir labs veids kā doties [Visu zvaigžņu spēles] pārtraukumā," medijiem stāstījis Kārlails.

Zīmīgi, ka kopš 16. decembra Dončičs un Porziņģis kopā spēlējuši tikai 9 no 30 mačiem. Slovēnis izlaidis vairākas spēles potītes traumas dēļ, bet latviešu uzbrucējam nācās sadziedēt ceļgala savainojumu

"Mums uz to ir jāraugās pozitīvi. Šie posmi, kuros viņi nevarēja spēlēt, ļāva pārējiem puišiem parādīt sevi no labākās puses. Pēc pārtraukuma mums jāsadziedē savainojumi. Ticu, ka mājas spēļu sērija palīdzēs nostiprināties izslēgšanas spēļu zonā. Mēs vēl neesam iekļuvuši izslēgšanas spēlēs," turpināja Kārlails.

Sadarbību ar Porziņģi pēc spēles izcēla arī pats Dončičs: "Tā kļūst labāka un labāka. Un tā būs vēl labāka. Lieliski, ka abi šovakar aizvadījām labu spēli. Mums jāturpina strādāt un jākļūst labākiem."

Saspēli ar Dončiču pozitīvi vērtēja arī Porziņģis: "Mēs šovakar laukumā izskatījāmies labi. Luka paveicis labu darbu, komunicējot ar mani laukumā. Viņš sāk atrast mani tajās pozīcijās, kurās jūtos komfortabli."

"Lēnām šajās lietās ir noticis "klikšķis". Ja turpināsim uzvarēt, spēlējot kopā, saspēle būs vēl labāka, labāka un labāka. Šovakar visi iesaistījās un spēlēja labi," piebilda Latvijas basketbolists.

Komandas galvenais treneris pēc šīs spēles uzsvēra, ka "Mavericks" šosezon ir izdevies pārspēt uz viņiem liktās cerības: "Šī komanda uzvaru un zaudējumu skaita ziņā spēlē labāk nekā cilvēki gaidīja. Man pašam un pārējiem treneriem ir jābūt pacietīgiem šajā procesā, kurā puišiem ir jāsaspēlējas vienam ar otru. Kā arī jāprot tik pāri vakariem, kas bijuši sarežģīti"

"Mavericks" ar 33 uzvarām un 22 zaudējumiem ieņem 6. vietu Rietumu konferences kopvērtējumā. Sagaidāms, ka Dalasas komanda pēc trīs gadu pārtraukuma iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā. Porziņģim tā būtu pirmā "play-off" pieredze NBA karjerā.

Porziņģis šosezon 41 spēlē vidēji guvis 18,2 punktus, izcīnījis 9,0 atlēkušās bumbas un bloķējis 1,9 metienus.

Dončičs piedalījies 43 mačos, vidēji spēlē guvis 28,8 punktus, izcīnījis 9,5 atlēkušās bumbas un atdevis 8,7 rezultatīvas piespēles.

Uz augšu