O 1.12.2020.

Rīgā plāno par 100 eiro palielināt pabalstu jaundzimušo bērnu vecākiem

Jaundzimušais. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā ceturtdien, 13. februārī, atbalstīja lēmumprojektu par pabalsta palielināšanu jaundzimušo bērnu vecākiem no pašreizējiem 150 eiro līdz 250 eiro par katru bērnu, bet par šo jautājumu vēl jālemj domei, informēja domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons.

Komitejā akceptētais saistošo noteikumu "Par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība piešķir vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu" projekts paredz, ka šo pabalstu ģimene varēs saņemt, ja vismaz viens no bērna vecākiem ir deklarējies Rīgā vismaz 12 mēnešus. Ja deklarēšanās laiks būs mazāks par 12 mēnešiem, tad pabalsta apmērs būs 50 eiro.

Saistošie noteikumi vēl jāpieņem Rīgas domes sēdē un jāizvērtē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Tie stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

2019. gadā pabalstu jaundzimušo aprūpei saņēma 5965 personas, izlietojot 894 750 eiro. 

2020. gada budžeta projektā plānots, ka vienreizēju pabalstu ģimenei saistībā ar bērna piedzimšanu pieprasītāju skaits varētu sasniegt 6208 personas. Pabalsta izmaksai nepieciešami 1 552 000 eiro.

Redaktors iesaka