T 27.01.2021.

Trampa pārvēlēšanas kampaņai janvārī savākti vairāk nekā 60 miljoni dolāru

Donalds Tramps

FOTO: AFP / Scanpix

ASV prezidenta Donalda Trampa pārvēlēšanas kampaņas komanda un Republikāņu nacionālā komiteja kopā janvārī savākušas vairāk nekā 60 miljonus dolāru (55 miljonus eiro), kas ir daudzkārt vairāk nekā izdevies kādam no demokrātu politiķiem.

Republikāņu nacionālās komitejas un Trampa pārvēlēšanas kampaņas komandas rīcībā kopumā ir vairāk nekā 200 miljoni dolāru (183 miljoni eiro), kas tiks izmantoti Trampa kampaņai pirms prezidenta vēlēšanām novembrī.

Kopš 2019.gada sākumā abām grupām kopā ar divām kopīgām līdzekļu vākšanas komitejām izdevies savākt vairāk nekā 525 miljonus dolāru (481 miljonu eiro), bet mērķis ir savākt vienu miljardu dolāru.

Janvārī Tramps tika tiesāts ASV Senātā impīčmenta prāvā, kurā tika attaisnots. Kaut gan prāva ir kaitējusi Trampa tēlam, līdzekļu vākšanai viņa priekšvēlēšanu kampaņai tas nav nācis par sliktu. Gluži pretēji, sasniegts jauns rekords, norādīja Trampa 2020.gada pārvēlēšanas kampaņas vadītājs Breds Pārskeils.

Viņš pauda pārliecību, ka Trampa kampaņa būs neapturama.

Kopš impīčmenta procesa ierosināšanas pērnā gada septembrī Trampa pārvēlēšanas kampaņai izdevies piesaistīt vairāk nekā miljonu jaunu ziedotāju.

Trampa pārvēlēšanas kampaņas līdzekļi divreiz pārsniedz to summu, kas atradās bijušā prezidenta Baraka Obamas un Demokrātu Nacionālās komitejas rīcībā attiecīgi tādā pat laika nogrieznī pirms vēlēšanām 2012.gadā.

Aktuālākās ziņas