Reģistrēts pirmais "Covid-19" izraisītais nāves gadījums Eiropā

FOTO: AFP / Scanpix

Francijas veselības ministre sestdien, 15. februārī, paziņojusi, ka valstī reģistrēts pirmais jaunā koronavīrusa "Covid-19" izraisītais nāves gadījums, vēsta laikraksts "The Guardian".

Mirušais bija tūrists gados no Ķīnas. Viņš bija viens no 11 cilvēkiem Francijā, kam konstatēts "Covid-19".

Kopumā no vīrusa pasaulē miruši vairāk nekā 1500 cilvēki un ar to inficējušies vairāk nekā 66 000. 

Visā Ķīnā tagad ir reģistrēti 1523 mirušie "Covid-19" uzliesmojumā, kā arī apstiprināti 66 492 koronavīrusa infekcijas gadījumi.

Amatpersonas Hubei provincē šonedēļ paziņoja, ka paplašina "Covid-19" gadījumu definīciju, uzskaitot arī cilvēkus, kuriem ''klīniski diagnosticēts" šis vīruss, nevis tikai tos, kuriem šis vīruss ir apstiprināts laboratorijas testos.

Piektdien tika ziņots, ka Ķīnā ar jauno koronavīrusu inficējušies 1716 mediķi, un seši no viņiem miruši ar tā izraisīto slimību. 1506 no viņiem inficējās Hubei provincē.

Jaunā vīrusa uzliesmojums sākās decembrī savvaļas dzīvnieku tirgū Hubei provinces administratīvajā centrā Uhaņas pilsētā.

Tā dēļ Ķīnā ir praktiski noteikta karantīna 56 miljoniem cilvēku Hubei provincē.

Līdz sestdienai Honkongā tika reģistrēti 56 infekcijas gadījumi un viens nāves gadījums, bet Makao - 10 infekcijas gadījumi.

Japānā ir reģistrēti 259 infekcijas gadījumi, tai skaitā 218 uz viena kruīzu kuģa, un viens nāves gadījums.

Singapūrā reģistrēti 67 infekcijas gadījumi, Taizemē - 33, Dienvidkorejā - 28, Malaizijā - 19, Taivānā - 18, Vjetnamā un Vācijā - pa 16, ASV - 15 infekcijas gadījumi, neskaitot viena ASV pilsoņa nāves gadījumu Ķīnā, Austrālijā - 14 infekcijas gadījumi, Francijā - 11, Lielbritānijā - deviņi, Apvienotajos Arābu Emirātos un Kanādā - pa astoņiem, Filipīnās - trīs infekcijas gadījumi, ieskaitot vienu nāves gadījumu, Indijā un Itālijā - pa trim infekcijas gadījumiem, Krievijā un Spānijā - pa diviem, Beļģijā, Nepālā, Šrilankā, Zviedrijā, Kambodžā, Somijā, Ēģiptē - pa vienam infekcijas gadījumam.   

Uz augšu