Tiesa skatīs krimināllietu, kurā par okupācijas noliegšanu apsūdzēts LKS valdes loceklis

Tiesa. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Pixabay

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šī gada 12.martā plkst.10 skatīs krimināllietu, kurā par Latvijas okupācijas noliegšanu apsūdzēts partijas "Latvijas Krievu savienība" (LKS) valdes loceklis Aleksandrs Filejs, lasāms tiesu kalendārā.

Tiesu informatīvajā sistēmā norādīts, ka lieta tiesai nodota 16. janvārī un to skatīs tiesnese Sigita Dolniece.

Valsts drošības dienests (VDD) aģentūru LETA iepriekš informēja, ka tas rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret kādu Latvijas pilsoni par Latvijas okupācijas publisku noliegšanu un PSRS īstenoto kara noziegumu slavināšanu.

Persona savā sociālā tīkla "Facebook" profilā pērn 17. jūnijā - Latvijas Republikas okupācijas atceres dienā - publicēja "apsveikumu svētkos". VDD vērtējumā, persona publicētajā ierakstā, selektīvi atlasot un savās interesēs interpretējot vēsturiskās norises, noliedza 1940. gada 17.j ūnijā PSRS īstenoto Latvijas okupāciju un šo Latvijas valstij un tautai traģisko notikumu interpretēja kā iedzīvotājiem labvēlīgu.

Par PSRS kara noziegumu pret Latviju un tās iedzīvotājiem publisku slavināšanu, noliegšanu, attaisnošanu un rupju noniecināšanu likums paredz brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Jau ziņots, ka Filejs pērn pavasarī tika ievēlēts par vienu no LKS valdes locekļiem. LKS pārstāvji jau iepriekš figurējuši vai turpina būt iesaistīti dažādos VDD izmeklētos kriminālprocesos.

Aktuālākās ziņas