C, 18.08.2022.

"Kristīne ir drosmīga." Pasaulslavenā modele Karlīna Caune aicina glābt Kristīni Misāni

"Kristīne ir drosmīga." Pasaulslavenā modele Karlīna Caune aicina glābt Kristīni Misāni
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: Facebook/Karlīna Caune

Pasaulslavenā latviešu modele Karlīna Caune savā "Facebook" kontā publicējusi ierakstu, kurā aicina glābt Dānijā aizturēto Latvijas pilsoni Kristīni Misāni.

"Kā māte es ietu cauri ellei un ugunij sava bērna dēļ. Kristīne ir drosmīga. Viņa darīja to, kas nepieciešams, lai aizsargātu savus bērnus no vardarbības ģimenē, un nu viņai draud izdošana par apsūdzībām sava bērna nolaupīšanā," ierakstā angļu valodā raksta Caune.

Viņa arī piebilst, ka Latvijas varasiestādes bijušas "vienaldzīgas pret Kristīnes lietu".

Ja Misāne tiks izdota, "trīs dzīvības tiks iznīcinātas birokrātisku nepilnību dēļ", pauž modele.

"Kristīne tiks krimināli sodīta par savu bērnu aizsargāšanu," raksta Caune.

Savu ierakstu viņa pabeidz ar aicinājumu "pacelt balsis un cīnīties, lai redzētu Kristīni brīvu un atkalapvienotu ar saviem bērniem".

Pie ieraksta Caune izmantojusi arī mirkļbirkas "savekristine" un "glabjamkristini".

Jau vēstīts, ka Dānijas apgabaltiesa piektdien nolēma neatbrīvot un paturēt apcietinājumā Misāni, kas faktiski nozīmē, ka viņa 20. februārī tiks izdota Dienvidāfrikai (DĀR), aģentūrai LETA apstiprināja Misānes pārstāvji.

Misānes pārstāvji aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sieviete 2011. gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Baidoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018. gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādīja radinieki. 2018. gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču, šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu. Tagad DĀR sievietei draudot 15 gadus ilgs cietumsods.

Šo lietu tika piedāvāts Pārņemt Latvijas prokuratūrai, taču tas netika darīts, jo, kā iepriekš skaidroja prokuratūra, Misānei DĀR tiek inkriminētas darbības, kas Latvijā neparedz nozīmīgus sodus, attiecīgi Eiropas apcietinājuma orderi par šīm darbībām nav bijis likumīga pamata pieņemt. Attiecībā uz citu iespējamo Misānes rīcību, kas teorētiski varētu atbilst krāpšanai un dokumenta viltošanai, Latvija, ņemot vērā pierādījumu trūkumu, nevarētu garantēt personas kriminālvajāšanu Latvijā, norādīja Latvijas prokuratūrā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu