C 28.01.2021.

Žakelēns iedzīšanas finišā pārspēj Bē un svin savu spožāko uzvaru karjerā

Emiljēns Žakelēns

FOTO: EPA/Scanpix

Francijas biatlonists Emiljēns Žakelēns svētdien Itālijā triumfēja pasaules čempionāta sacensībās 12,5 kilometru iedzīšanā.

24 gadus vecais Žakelēns līdz šim bija uzvarējis tikai Pasaules kausa stafetes sacensībās.

Līdz pat pēdējai ugunslīnijai līderis bija sestdien sprintā uzvarējušais krievs Aleksandrs Loginovs, taču viena kļūda ceturtajā šaušanā liedza viņam uzvarēt arī iedzīšanā. Pēc pēdējās šaušanas vadībā izvirzījās precīzi šāvušais Žakelēns un divus soda apļus noslēpojušais norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Žakelēna un Bē duets bija vadībā pēdējo nogriezni, bet finišā vairāk spēka pietika francūzim, kurš pēdējos metros samazināja ātrumu un savu sāncensi pārspēj par 0,4 sekundēm. Trešais finišā ieslēpoja Loginovs, kurš uzvarētājam zaudēja 23,9 sekundes.

"Piepildīju savu bērnības sapni. Tas ir neticams panākums. Bija ļoti grūti un smagi slēpot, taču biju labs šaušanā," Vācijas raidsabiedrībai ZDF teica Žakelēns.

Jau ziņots, ka Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien desmit kilometru sprintā netrāpīja sešiem mērķiem un ieņēma 70.vietu, iedzīšanai nekvalificējoties.

Kopvērtējumā līderis ar 692 punktiem ir svētdien ceturtajā vietā finišējušais francūzis Martēns Furkads, 622 punkti ir iedzīšanas septītās vietas īpašniekam Kentēnam Fijons-Majē, bet trešais ar 576 punktiem ir Bē. Rastorgujevs ar 177 punktiem ieņem 26.vietu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien izcīnīja devīto vietu pasaules čempionāta desmit kilometru iedzīšanas sacensībās, vēlreiz uzlabojot karjeras rekordu planētas meistarsacīkstēs.

Par pasaules čempioni tika kronēta itāliete Doroteja Vīrere, kura noslēpoja vienu soda apli, finišēdama pēc 29 minūtēm un 22,0 sekundēm. Vicečempione Denīze Hermana no Vācijas viņai zaudēja 9,5 sekundes, bet sprintā uzvarējusī norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna bija 13,8 sekundes lēnāka. Hermana un Ulsbū-Reiselanna neaizvēra pa trim mērķiem.

Otrdien notiks sacensības individuālajā distancē sievietēm, trešdien - vīriešiem, bet pēc tam medaļas tiks sadalītas arī jauktajā pāru stafetē, stafetēs un sacensībās ar kopēju startu.

Pēc pasaules čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.

Redaktors iesaka