Pk 22.01.2021.

Aptuveni 3000 cilvēku Latvijā cietuši no elektroapgādes traucējumiem spēcīgā vēja dēļ

Elektroenerģijas sadales skapis; ilustratīvs foto.

FOTO: Lauris Nagliņš/LETA

Spēcīgā vēja dēļ elektroapgādes traucējumi ir ap 3000 AS "Sadales tīkls" klientiem visā Latvijā, aģentūru LETA informēja "Sadales tīkla" pārstāve Tatjana Smirnova.

Spēcīgais vējš, kas šodien šķērso valsts teritoriju, lielākos elektrotīkla bojājumus izraisījis Zemgalē. Ap plkst. 12 elektroapgādes traucējumi ir aptuveni 3000 klientu visā Latvijā un uzņēmums strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

"Sadales tīkla" izpilddirektors Sandis Jansons norādīja, ka pirmie vēja izraisītie elektrotīkla bojājumi tika reģistrēti ap plkst.6 Kurzemē, un patlaban atbilstoši vēja pārvietošanās ceļam, elektrotīkla bojājumi ir reģistrēti arī Zemgalē un Vidzemē. 

Viņš skaidroja, ka rīta pusē elektroapgādes traucējumi bija aptuveni 13 000 klientu, bet dažu stundu laikā lielākā daļa ir novērsta un šobrīd elektroapgādes traucējumi ir aptuveni 3000 klientu visā Latvijā. 

"Darbs uzņēmumā norit pastiprinātā režīmā un elektrotīkla bojājumu novēršanā ir mobilizēti visi resursi, personāls, tehnika un materiāli. Sazināmies arī ar pašvaldībām, lai nodrošinātu operatīvu komunikāciju par elektroapgādes atjaunošanas gaitu," skaidroja Jansons, piebilstot, ka vēja izraisītie elektrotīkla bojājumi nav lieli, daudzviet bojājumus izraisījuši vēja nolauzti koki un koku zari, kas krītot aizķēruši gaisvadu elektrolīnijas vadus un balstus. 

Viņš norādīja, ka, lai novērstu elektrotīkla bojājumus, brigādēm nākas atslēgt papildus elektrolīniju posmus, tādēļ situācija elektroapgādē dienas laikā būs mainīga. Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozēm vējš šodien vēl pieņemsies spēkā un dienas otrajā pusē vēja brāzmas ar spēku līdz 22 metriem sekundē šķērsos Vidzemi un Latgali, kur vējš var radīt elektroapgādes traucējumus klientiem, pauda Jansons.

Gadījumos, ja tiks traucēta elektroapgāde, iedzīvotāji par reģistrēto elektrotīkla bojājumu un plānoto elektroenerģijas piegādes atjaunošanas laiku tiks informēti ar īsziņas vai e-pasta palīdzību, tādējādi klientam pašam vairs nav jāsazinās ar "Sadales tīklu", bet, ja informācija nav saņemta, klienti aicināti informēt "Sadales tīklu", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404. Informācija par reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem ir redzama mājas lapā "sadalestikls.lv" esošajā Digitālajā kartē.  

Lai pilnvērtīgi izmantotu šo operatīvo bezmaksas apziņošanas pakalpojumu, "Sadales tīkls" aicina ikvienu klientu doties uz uzņēmuma klientu portālu "e-st.lv" un reģistrēt vai atjaunot savu kontaktinformāciju. Tas ļaus ikvienam būt vienmēr informētam par visu aktuālo mājokļa vai uzņēmuma elektrotīklā.  

Vienlaikus "Sadales tīkls" aicina iedzīvotājus netuvoties gaisvadu elektrolīnijām, ja tajās ir iekrituši koki vai ieķērušies koku zari, vai uz zemes nokritis pārtrūcis gaisvadu elektrolīniju vads, jo tuvošanās notikuma vietai var apdraudēt cilvēka dzīvību. Redzot šādu bīstamu situāciju, nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot - 112.

Aktuālākās ziņas