Voins ievēlēts par LBS padomes priekšsēdētāju; apstiprināts jaunais valdes sastāvs

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas Basketbola savienības Padomes priekšsēdētājs Valdis Voins
Latvijas Basketbola savienības Padomes priekšsēdētājs Valdis Voins Foto: Zane Bitere/LETA

Otrdien par Latvijas Basketbola savienības (LBS) padomes priekšsēdētājus ievēlēts organizācijas bijušais prezidents Valdis Voins, kā arī apstiprināja jaunā valde.

Janvārī par LBS prezidentu ievēlēts tika Raimonds Vējonis, kurš pienākumus pārņēma no Voina. Pēc tam atklātā balsojumā pārliecinoši tika atbalstīts Vējoņa piedāvātais LBS padomes sastāvs.

Otrdien padome apmierināja Kaspara Ciprusa un Gunta Šēnhofa lūgumu atbrīvot viņus no padomes locekļu pienākumiem un padomes sastāvā uzņēma finansistu Valdi Siksni.

Bez viņa LBS padomē strādās arī basketbola kluba "Jelgava" valdes priekšsēdētājs Dins Ušvils, A/S "Valmieras Stikla šķiedra" un basketbola kluba "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" valdes loceklis Ģirts Vēveris, basketbola kluba "Jūrmala" valdes priekšsēdētājs Jānis Drulle, basketbola kluba "Liepāja" prezidents Jānis Vilnītis, Daugavpils domes izpilddirektors Igors Aleksejevs, treneris un maksibasketbola spēlētājs Kārlis Strēlis, bijušie LBS prezidenti Valdis Voins, Ojārs Kehris un Uldis Grāvītis, bijušais tiesnesis Arnis Ozols, biznesa augstskolas "Turība" valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, Latvijas Universitātes sporta centra direktors Uģis Bisenieks, jurists Sandis Petrovičs, mārketinga kompānijas "Inspired Latvia" dibinātājs Rūdolfs Andersons un "OlyBet Sports Bar" vadītājs Gints Pakārklis.

Padomē būs arī četru Latvijas vadošo vīriešu basketbola klubu un vadošās sieviešu basketbola komandas pārstāvji, kuri vārdi šobrīd vēl nav zināmi.

Otrdien padome apstiprināja arī LBS Valdes sastāvu. Sekojot priekšvēlēšanu programmā solītajiem principiem, Vējonis darbam valdē aicinājis dažādu basketbola saimniecības nozaru un struktūrvienību pārstāvjus. Kopā ar prezidentu valdē strādās LBL klubu sanāksmes dalībnieku vairākuma atbalstu guvušais basketbola kluba "Valmiera Glass/ViA ģenerālmenedžeris Miks Balodis, kā arī Agris Galvanovskis (Treneru komisija), Edgars Jansons (3x3 basketbola komisija), Egils Lūsis (sieviešu basketbols), Klāvs Olšteins (Reģionu komisija) un Daiga Žvirble (Jaunatnes komisija).

Vējonis uzsver, ka valdē ir plaša basketbola sabiedrības pārstāvniecība un viņš ar šādu sastāvu cer nodrošināt regulāru saikni ar dažādām basketbola saimniecības struktūrvienībām, veicinot savstarpēju izpratne par kopīgi darāmo. 

"No kolēģiem valdē gaidu ne tikai savu interešu pārstāvēšanu un aizstāvēšanu, bet arī plašāku skatījumu uz basketbola saimniecības attīstību un dažādu risinājumu piedāvāšanu. Turklāt valdes sēdēs bez balsstiesībām piedalīsies arī valstsvienību ģenerālmenedžeri Gunta Baško un Artūrs Štālbergs," LBS citē Vējoņa teikto.

Tāpat otrdien, izvērtējot saņemtos LBS biedru priekšlikumus, LBS padome apstiprināja pastāvīgās komisijas 

Prezidents tāpat kā LBS padome tiek vēlēts četru gadu periodam. Iepriekšējā LBS prezidenta un padomes pilnvaru termiņš beidzās 2020.gada 27.janvārī.

Voins LBS prezidenta amatu ieņēma kopš 2011.gada 2.februāra, organizācijas vadībā aizstājot ilggadējo prezidentu Ojāru Kehri. Iepriekšējās vēlēšanās 2016.gada janvārī viņš bija vienīgais kandidāts uz amatu un tika pārvēlēts vienbalsīgi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu