Vīrietis ASV cietumā nogalina citu noziedznieku - kā savu nāvessoda izpildi izvēlas elektrisko krēslu

FOTO: Reuters/ScanPix

Ceturtdien, 21. februārī ASV, Tenesī štatā cietumnieks vārdā Nikolass Satons kļūs par piekto ieslodzīto, kurš pēdējo 16 mēnešu laikā izcietīs nāvessodu elektriskajā krēslā, vēsta ziņu aģentūra "Associated Press".

58 gadus vecajam Nikolasam Satonam tika piespriests nāvessods 1986. gadā par notiesātā Karla Estepa slepkavību. Abi atradās ieslodzījumā un sastrīdējās par narkotiku darījumu. Satons jau atradās ieslodzījumā par trīs cilvēku slepkavību. Viens no upuriem bija arī viņa vecmāmiņa,kuru viņš nogalināja, būdams vien 18 gadu vecs.

Apžēlošanas ziņojumā Tenesī štata gubernatoram, Satona aizstāvis Bils Lī un citi Satona atbalstītāji norādīja, ka Satons vairs nav tas cilvēks, kurš tika ieslodzīts pirms 40 gadiem. Tomēr Satona pārstāvis sacīja, ka neiesaistīsies nāvessoda izpildē.

Satons pagaidām nav skaidrojis lēmumu, kāpēc par savu nāvessoda izpildi izvēlējies elektrisko krēslu. Iespēja izvēlēties nāvessoda izpildi ir notiesātajiem, kuri cietumā nonākuši pirms ASV ieviesa opciju par nāvējošu injekciju.

Eksperti, kas redzējuši rezultātus 2018. gadā Tenesī štatā pieņemtajam soda veidam, trīs medikamentu nāvējošai injekcijai, apgalvo, ka narkotiku sajaukums izraisīs noslīkšanas, nosmakšanas un ķīmiskas dedzināšanas sajūtas, vienlaikus padarot notiesātos nespējīgus kustēties vai saukt pēc palīdzības.

Apsūdzēto aizstāvji apgalvojuši, ka gan nāvējošā injekcija, gan elektriskais krēsls, kā soda veids, pārkāpj ASV konstitūciju un ir vērtējams, kā nežēlīgs un cietsirdīgs attiecībā pret apsūdzētajiem.

Uz augšu