Sv 25.10.2020.

"Covid-19" izplatās arī Ķīnas cietumos

FOTO: Reuters/ScanPix

Ķīnā divos cietumos ārpus Hubei provinces 234 cilvēkiem konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu "Covid-19", piektdien, 21. februārī, paziņojušas varasiestādes, piebilstot, ka atbildīgās amatpersonas, kas to pieļāvušas, ir atlaistas.

Inficēšanās notikusi cietumā Šaņdunas provincē, Ķīnas ziemeļos, un cietumā Džedzjanas provincē, valsts austrumos.

Šajos cietumos inficējušies cilvēki veido lielāko daļu no 258 jaunajiem saslimšanas gadījumiem, kas ceturtdien tika apstiprināti ārpus vīrusa uzliesmojuma epicentra Hubei provincē.

Hubei province šodien ziņoja, ka inficēšanās gadījumu skaits provincē pieaudzis par 220. Šie gadījumi apstiprināti cietumos, taču varasiestādes neatklāja, kad tieši diagnozes noteiktas.

Kopumā Hubei cietumos inficēšanās konstatēta 271 cilvēkam, tostarp 230 gadījumi reģistrēti sieviešu cietumā Uhaņā, vēstīja provinces oficiālais laikraksts.

Sieviešu cietuma vadītājs ir atlaists no amata, vēstīja laikraksts.

Šaņdunas provincē pēc vīrusa uzliesmojuma konstatēšanas cietumā no amata atlaists provinces tieslietu departamenta vadītājs un septiņas cietuma amatpersonas.

Cietumā, kur ar koronavīrusu inficējušies 207 cilvēki, pirmais inficēšanās gadījums tika konstatēts 13. februārī.

Secināts, ka vairāki departamenti "slikti pildīja savus pienākumus (..) un pasākumi epidēmijas novēršanai nebija pietiekami," sacīja

Šaņdunas provinces valdības ģenerālsekretāra vietnieks.

Džedzjanas provincē sākta izmeklēšana par vīrusa izplatību cietumā, kura vadītājs atlaists no amata.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies aptuveni 74 000 cilvēku un vairāk nekā 2100 ir miruši, lielākā daļa Hubei provincē un tās galvaspilsētā Uhaņā.