Sv 29.11.2020.

Gada ienākumu deklarācijas par 2018. gadu joprojām nav iesnieguši 15 000 iedzīvotāju

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Gada ienākumu deklarācijas par 2018. gadu joprojām nav iesnieguši apmēram 15 000 iedzīvotāju, kuriem deklarācija bija jāiesniedz obligāti, pirmdien, 24. februārī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

"Mani uztrauc, ka vēl joprojām ir 15 000 cilvēku, kuri nav stājušies attiecībās ar VID un nav nokārtojuši saistības," sacīja Jaunzeme.

6

Viņa arī norādīja, ka ar iedzīvotājiem, kuriem ir izveidojies nodokļu parāds, bet kuri nav iesnieguši deklarāciju, pārskatāmā nākotnē, visticamāk, sazināsies tiesu izpildītājs, ja vien šie iedzīvotāji paši nerīkosies. "Es gribētu cerēt, ka viņi nāks un savas saistības nokārtos," teica Jaunzeme, uzsverot, ka ir svarīgi risināt jautājumu, tostarp ir iespējams vienoties par nodokļu parāda samaksas grafiku.

Tāpat VID vadītāja atgādināja, ka no 1.marta VID sāks pieņemt iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas par 2019.gadu. 

Vienlaikus Jaunzeme aicināja iedzīvotājus gada ienākumu deklarācijas iesniegt Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) un nemākt uz VID birojiem. "Nenāciet uz mūsu birojiem. Dienā mēs varam pieņem 1000 cilvēku un bieži gadās, kad jau plkst.14 visi numuriņi ir beigušies, jo fiziski vairāk klientu nav iespējams pieņemt," pauda Jaunzeme.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka par 2018.gadu obligāti gada ienākumu deklarācijas bija jāiesniedz arī tiem iedzīvotājiem, kuriem saistībā ar progresīvās nodokļa likmes vai diferencētā neapliekamā minimuma piemērošanu radusies nodokļa starpība, kas jāpiemaksā valsts budžetā. 

Vienlaikus, ja persona, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2018.gadu un turpmākajiem gadiem, konstatē, ka aprēķinātā nodokļa piemaksas summa nepārsniedz vienu eiro, to neuzskata par nodokļa parādu un valsts budžetā tā nav jāiemaksā.

Aktuālākās ziņas