C, 11.08.2022.

Tenerifē "Covid-19" dēļ karantīnā esošajā viesnīcā atrodas Latvijas valstspiederīgais

LETA
Tenerifē "Covid-19" dēļ karantīnā esošajā viesnīcā atrodas Latvijas valstspiederīgais
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Viesnīcā Tenerifē, kur iespējama koronavīrusa "Covid-19" izplatības dēļ savās istabās izolēti simtiem tūristu, atrodas arī viens Latvijas valstspiederīgais, kurš saņem ĀM palīdzību, aģentūrai LETA apstiprināja ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Tenerifē atrodas vēl divi Latvijas valstspiederīgie, kuri neatrodas vīrusa, iespējams, skartajā teritorijā un pēc palīdzības ministrijā nav vērsušies.

Beķeris atgādināja, ka Konsulārās palīdzības un konsulāro pakalpojumu likums nosaka, ka sniegtā palīdzība ir tieša un individuāla.

"Tāpat jāņem vērā, ka mūsu pienākums ir aizsargāt personas datus. Tādēļ - kā vienmēr šādos gadījumos - plašāk nevaram izteikties. Sniedzam palīdzību visiem valstspiederīgajiem, kam tā ir nepieciešama," sacīja ministrijas preses sekretārs.

LETA jau ziņoja, ka iespējama koronavīrusa "Covid-19" gadījuma dēļ Tenerifē savās viesnīcas istabās izolēti simtiem tūristu. Spānijai piederošo Kanāriju salu amatpersonas informējušas, ka šāds solis sperts pēc tam, kad aizdomās par inficēšanos ar koronavīrusu hospitalizēts kāds itāļu tūrists.

Kanāriju salu veselības dienests vēlu pirmdienas vakarā paziņoja, ka itālim pārbaudē konstatēta inficēšanās ar koronavīrusu un viņš ievietots izolācijā, kamēr viņa rezultāti tiek atkārtoti pārbaudīti Madridē, kā to prasa Spānijas protokols attiecībā uz iespējamajiem inficēšanās gadījumiem ar jauno koronavīrusu "Covid-19".

Viesnīcas klients, kurš apmeties numuriņā, kur iepriekš dzīvoja minētais itālis, ziņu aģentūrai AFP atklāja, ka saņēmis zīmīti, kurā teikts, ka visiem viesiem jāpaliek savās istabās.

"Mēs ar nožēlu paziņojam jums, ka veselības apsvērumu dēļ viesnīca ir noslēgta. Jums jāpaliek savās istabās līdz tālākiem veselības dienesta rīkojumiem," teikts paziņojumā, kas spāņu, angļu, franču, itāļu un vācu valodā tika izdalīts viesnīcas viesiem.

Kanāriju salās šobrīd uzturas daudz tūristu, kas ieradušies uz tradicionālajiem karnevāliem.

Spānijā līdz otrdienai bija apstiprināti divi inficēšanās gadījumi ar "Covid-19". Abi saslimušie cilvēki ir tūristi no ārvalstīm.Pirmais gadījums tika konstatēts Kanāriju salā Gomerā. Tur inficējies kāds tūrists no Vācijas. Otrais gadījums tika apstiprināts Maljorkā. Tur saslimis kāds britu tūrists.

Spānijas varasiestādes ir noraidījušas ideju par robežu kontroles pastiprināšanu, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Pierādījumi, ka tas darbojas, ir "ļoti trūcīgi, un Spānija pašreiz to neplāno", svētdien preses konferencē paziņoja Spānijas veselības ministrijas pārstāvis.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu