P 18.01.2021.

Bendika Eiropas čempionātā biatlonā ierindojas 13. vietā supersprintā

Baiba Bendika

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Latvijas biatloniste Baiba Bendika trešdien Baltkrievijā Eiropas čempionāta supersprinta finālā ierindojās 13.vietā.

Finālā biatlonistēm bija jāveic pieci kilometri ar četrām šaušanām, kurā katrā bija iespēja izmantot vienu rezerves patronu.

Bendika trīsreiz kļūdījās šaušanā, taču iztika bez soda apļiem, finišējot 13.vietā minūti un 6,7 sekundes aiz uzvarētājas Krievijas biatlonistes Jevgeņijas Pavlovas, kura šāva precīzi un distancē pavadīja 16 minūtes un 31,8 sekundes.

Arī pārējās divas medaļas ieguva biatlonistes, kuras šaušanā nekļūdījās. Otrā finišēja ukrainiete Oļena Pidhrušna, kura no uzvarētājas atpalika par 2,8 sekundēm, bet trešā - francūziete Šlo Ševaljē, no Pavlovas atpaliekot par 5,5 sekundēm.

Pirms tam supersprinta kvalifikācijā biatlonistes ik pēc 15 sekundēm devās trīs kilometrus garajā trasē, aizvadot divas šaušanas - guļus un stāvus. Sportistes katrā ugunslīnijā var izmantot vienu rezerves patronu, bet par katru nesašauto mērķi ir jāveic 75 metrus garš soda aplis. Finālsacensībām kvalificējās 30 labākie sportistes.

Jau ziņots, ka sievietēm kvalifikācijā uzvarēja baltkrieviete Dzinara Alimbekava, kura divās šautuvēs sašāva visus mērķus un izmantoja vienu rezerves patronu, finišēdama pēc deviņām minūtēm un 42,0 sekundēm.

Bendika pirmajā ugunslīnijā bija nekļūdīga, bet pēc otrās nāca mērot vienu soda apli. Cēsniece kvalifikācijas uzvarētājai zaudēja 15,7 sekundes un ieņēma sesto vietu.

Ieva Pūce katrā no ugunslīnijām izmantoja pa vienai rezerves patronai, uzvarētājai zaudējot vienu minūti un 40 sekundes, kas deva 75.vietu. Piecas pozīcijas zemāk bija Jūlija Matvijenko, kurai bija viens soda aplis un izmantotas divas rezerves patronas, bet Annija Keita Sabule ar trim soda apļiem un divām izmantotām patronām bija 96.vietā 101 finišējušās sportistes konkurencē.

Ceturtdien norisināsies sacensības jauktajās stafetēs, sestdien sprintā, bet svētdien - iedzīšanā.

Eiropas čempionātā, kas norisināsies līdz svētdienai, Latviju pārstāv Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko, Ieva Pūce, Annija Keita Sabule, Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise un Roberts Slotiņš. 

Eiropas čempionātam biatlonā bija jānotiek Igaunijas trasē Otepē, taču siltās ziemas dēļ meistarsacīkstes tika pārceltas uz Raubičiem.

Jau ziņots, ka iepriekšējās divās nedēļās notikušajā pasaules čempionātā no Latvijas sportistiem visaugstvērtīgākos rezultātus sasniedza Bendika.

Pēc Eiropas čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (Somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.

Redaktors iesaka