Izplatītākās kļūdas, kuru dēļ izbojājam savas kafijas garšu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Vairums no mums nevar iztēloties dienas sākumu bez krūzes karstas, aromātiskas kafijas. Kā šo lielisko dzērienu katru reizi pagatavot nevainojamu? Portāls "Good House" apkopojis astoņas izplatītākās kafijas pagatavošanas kļūmes.

Neatbilstoša ūdens temperatūra

Kafijas automāti, kas dzērienu izpilina (ļoti izplatīti to pieejamās cenas dēļ), parasti neuzkarsē ūdeni līdz 95 grādiem, lai gan tieši šāds karstums nepieciešams labas, aromātiskas kafijas pagatavošanai.

Labāk izmantot nospiežamo kafijas kanniņu (kafijas presi), tā ir lētāka nekā automāti un kafija tajā būs garšīgāka. Pagatavošana vienkārša: ieber kafiju, aplej ar atbilstošas temperatūras ūdeni, samaisi, ļauj ievilkties trīs, četras minūtes, nospied un baudi.

Malta kafija

Jā, iegādāties jau maltu kafiju ir ērtāk, bet - vai šāda kafija garšos izcili? Tiklīdz kafijas pupiņas tiek samaltas, tās izdala smaržu, kas ar laiku samazinās. Jo ilgāk uzglabā maltu kafiju, jo vairāk tā zaudē visas savas garšas īpašības. Labāk tērēt mazliet vairāk laika un samalt kafiju tieši pirms tās gatavošanas, lai izbaudītu dzērienu maksimāli.

Auksti trauki

Lai dzēriens ilgāk būtu silts, uzsildi savu kafijas krūzi. Paturi kafijas presi vai krūzīti karstā ūdenī, kamēr vāri ūdeni kafijas apliešanai.

Plānas krūzītes

Krūzes un tases mēdz būt ļoti dažāda materiāla, atšķiras arī to sieniņu biezums. Izvēlies krūzes ar biezākām malām, lai kafija ilgāk silta.

Vecas kafijas pupiņas

Pat ja esi starp centīgākajiem kafijas gatavotājiem un pupiņas mal katru reizi, kad vēlies baudīt dzērienu, paturi prātā, ka arī pupiņām ir jābūt svaigām, tāpēc vienmēr pārliecinies par derīguma termiņu.

Proporcijas "uz aci"

Iebērt kafiju tieši no paciņas krūzē ir slikts ieradums. Labāk ievēro proporciju 17 grami kafijas (aptuveni trīs tējkarotes) uz 260 mililitriem ūdens. Tā būs laba kafija - ne tik stipra kā espreso, bet noteikti ne ūdeņaina.

Kā ar pienu?

Protams, par gaumi nestrīdas, tomēr tiek uzskatīts, ka brūnais cukurs un piens ar augstāku tauku saturu kafiju padarīs garšīgāku.

Nepareiza uzglabāšana

Galvenais - izvairīties no mitruma. Tieši tāpēc kafiju nevajadzētu uzglabāt ne ledusskapī, ne saldētavā. Vislabāk to pārbērt noslēdzamā traukā un uzglabāt sausā, tumšā vietā. Bet atceries - neglabā to pārāk ilgi.

Uz augšu